reklamı kapat

POPÜLER

apple

Apple çalışanları örgütlendi “AppleToo” altında şikayetler yağdı

Teknoloji devi Apple hatırlarsınız kısa süre önce açılan AppleToo internet sitesi ile ses getirmişti. İşte burası çok popüler olmuş durumda.

Kim oldukları gizli bazı Apple’ın çalışanları geçtiğimiz hafta içerisinde AppleToo isimli bir internet sitesi açtı ve #AppleToo etiketi altında organize olmaya başladı.

Şirket içerisinde personel odaklı yaşanan sorunları göstermek ve çözmek adına tüm iç yolları tükettiklerini belirten bu çalışanlar, Apple’da gerçek bir değişim görmek isteyen çalışanlardan hikayelerini paylaşmalarını istedi.

Bunun için AppleToo internet sitesine bir iletişim bölümü ekleyen çalışanlar, “hikayelerimiz bir araya geldiğinde, ırkçılık, cinsiyetçilik, eşitsizlik, ayrımcılık, yıldırma, bastırma, zorlama, istismar ve haksız cezalandırma gibi durumları ortaya çıkarmaya yardımcı olacaktır” açıklamasını yapmıştı.

Daha önce attıkları adımların hiçbir işe yaramadığını belirten çalışanlar, daha sağlıklı bir çalışma ortamı kurmak adına herkesin desteğini bekliyor. İşte bu konuda şimdiden tam 500’den fazla şikayetin / hikayenin geldiği aktarılıyor.

Bunları çok yakında herkese açık olarak paylaşacaklarını aktaran AppleToo ekibi, teknoloji devini oldukça kızdıracak, aynı zamanda da şirketi içerisinden çok dikkat çekici bilgiler ortaya çıkaracak gibi görünüyor.

AppleToo’nun yakında daha da büyük olması bekleniyor çünkü bu tarz adımlar sessiz kalma zorunda kalanlara da harika cesaretler veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, endişe verici haberlerin ışığında önümüzdeki ay yeni ürünlerini tanıtacak

Apple tarafına yönelik sağlam kaynaklardan Mark Gurman‘a göre eylül etkinliğinde ilk olarak iPhone 13 ailesi tanıtılacak. Etkinlikte iPhone’lara ek olarak uzun zamandır merak edilen kablosuz kulaklık AirPods 3 ve iPad Pro tasarımını taşıyan iPad mini 6 da karşımıza çıkarılacak.

Etkinlikte Apple Watch Series 7 akıllı saat modeli de yer alacak önemli ürünler arasında yer alıyor. Etkinlikte yenilenmiş donanımı ile normal iPad’in de olacağı aktarılanlar arasında. Bu modelin temel ihtiyaçlara ve spesifik olarak öğrencilere odaklanacağı belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın