reklamı kapat

POPÜLER

apple

Apple çalışanları, şirket içi sorunlara karşı “AppleToo” altında organize oluyor

Teknoloji devi Apple, bu sefer yeni bir donanım ya da servis ile gündeme gelmedi. Bu sefer açılan AppleToo internet sitesi ses getirmiş durumda.

Apple dünyanın en değerli ve en büyük teknoloji şirketleri arasında başı çekiyor. Global olarak yüzbinlerce çalışanı olan firma, bu kişilerin hepsine rahat bir çalışma ortamı sunamıyor gibi görünüyor.

Çünkü kim oldukları belli olmayan bazı Apple’ın çalışanları AppleToo isimli bir internet sitesi açtı ve #AppleToo etiketi altında organize olmaya başladı.

Şirket içerisinde personel odaklı yaşanan sorunları göstermek ve çözmek adına tüm iç yolları tükettiklerini belirten bu çalışanlar, Apple’da gerçek bir değişim görmek isteyen çalışanlardan hikayelerini paylaşmalarını istiyor.

Bunun için AppleToo internet sitesine bir iletişim bölümü ekleyen çalışanlar, “hikayelerimiz bir araya geldiğinde, ırkçılık, cinsiyetçilik, eşitsizlik, ayrımcılık, yıldırma, bastırma, zorlama, istismar ve haksız cezalandırma gibi durumları ortaya çıkarmaya yardımcı olacaktır” açıklaması yapılıyor.

Daha önce attıkları adımların hiçbir işe yaramadığını belirten çalışanlar, daha sağlıklı bir çalışma ortamı kurmak adına herkesin desteğini bekliyor. Bunun ne kadar faydalı olacağını ise elbette zaman gösterecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, önümüzdeki ay yeni ürünlerini tanıtacak

Apple tarafına yönelik sağlam kaynaklardan Mark Gurman‘a göre eylül etkinliğinde ilk olarak iPhone 13 ailesi tanıtılacak. Etkinlikte iPhone’lara ek olarak uzun zamandır merak edilen kablosuz kulaklık AirPods 3 ve iPad Pro tasarımını taşıyan iPad mini 6 da karşımıza çıkarılacak.

Etkinlikte Apple Watch Series 7 akıllı saat modeli de yer alacak önemli ürünler arasında yer alıyor. Etkinlikte yenilenmiş donanımı ile normal iPad’in de olacağı aktarılanlar arasında. Bu modelin temel ihtiyaçlara ve spesifik olarak öğrencilere odaklanacağı belirtiliyor.

Etkinlikte şimdilik bunlar haricinde bir donanım duyurusu beklenmiyor. Apple’ın etkinliği tam olarak 13 Eylül tarihinde yapması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın