reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone Siri iOS 11 problem

iPhone’lardaki can sıkan yeni sorun için Apple’dan açıklama

Bir başka gün ve bir başka iPhone problemi ile karşınızdayız. Kısa süre önce fark edilen bu yeni can sıkıcı sorun için Apple bu sefer elini çabuk tutmuş durumda. İşte çözüm yönelik yapılan resmi açıklama.

Teknoloji devi Apple‘ın son işletim sistemi iOS 11 şimdiye kadar birçok sorunla gündeme geldi. Bu sorunları yazılım güncellemeleriyle ortadan kaldıran şirket, yine benzer bir durumla karşı karşıya. Bu sefer ki sorun ise bildirimler ve dijital asistan Siri merkezinde karşımıza çıkıyor. İlk olarak MacMagazine tarafından bulunduğu üzere Siri kilit ekranında gizlenmiş bildirimleri sesli olarak okuyabiliyor. Bu da elbette bazı kişi ve durumlarda ciddi bir gizlilik sorunu ortaya çıkartıyor. Çünkü gizlenmiş mesajların bu şekilde gündeme gelmemesi gerekiyor. Sadece üçüncü parti uygulamalarda bulunan bu hata içinse Apple‘dan resmi açıklama var. Sorunun farkında olduklarını belirten şirket, problemin bir sonraki güncelleme ile çözüleceğini belirtiyor. Bu noktada ise iOS 11.2.7’den bahsedildiği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple ve yazılım sorunları

Biliyorsunuz şirket iOS 11’de yaşadıkları nedeniyle iOS 12’nin birçok özelliği 2019’a bırakmış durumda. Yeni ana güncellemede stabiliteyi ve güvenliği artırmaya odaklanacak firma, son dönemde yazılımsal olarak iyi zamanlar geçirmiyor. MacOS tarafında da garip hatalar ortaya çıkıyor ve bunlar elbette hiç ama hiç iyi bir imaj bırakmıyor. Şirket bu konuda eski günlerinden çok uzakta bulunuyor.

İlgili Video

Apple Park’ın çalışanları yaralayan sorunu reklamda çıktı