reklamı kapat

POPÜLER

Apple iOS 11 reklam Unlock iPhone X

Apple’dan iPhone X reklamındaki hata için ilginç hamle [Video]

Apple, geçtiğimiz günlerde iOS 11‘deki bir hatayı yayımladığı iPhone X reklamına koymuş ve oldukça tiye alınmıştı. Öğrendiğimiz kadarıyla şirket ortaya çıkan bu ilginç hataya kayıtsız kalmadı.

Aşağıda izleyebileceğiniz iPhone X için “Unlock” isimli bir video, telefonun Face ID yüz tanıma sistemine odaklanıyor ve genel olarak oldukça ilginç gözüküyor. Ancak biliyorsunuz reklam daha çok içerisinde görünen hata ile gündeme geliyor. Geçtiğimiz kasım ayında Benjamin Mayo tarafından gösterilen bu hata, kilit ekranında karşımıza çıkıyor. Bu ekrandaki bildirim balonları hemen aşağıda görebileceğiniz üzere gelen mesajların gerisinde kalıyor. Yüz tanımayla açılan bu balonlar, gelen mesajların hızına yetişemiyor ve bu da anlık da olsa bir gecikme yaratıyor. İşte bunu reklamına koyan ve dikkatli gözlerden kaçamayan şirket, sorunu videoyu güncelleyerek şekilde çözmüş görünüyor. Yeni video yerine mevcut olanı güncelleyen dev isim, şu sıralar sık sık yazılım sorunlarıyla anılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, iOS 11 içerisinde şimdi de Siri sorunu yaşıyor

Bu yeni sorun bildirimler ve dijital asistan Siri merkezinde karşımıza çıkıyor. İlk olarak MacMagazine tarafından bulunduğu üzere Siri kilit ekranında gizlenmiş bildirimleri sesli olarak okuyabiliyor. Bu da elbette bazı kişi ve durumlarda ciddi bir gizlilik sorunu ortaya çıkartıyor. Çünkü gizlenmiş mesajların bu şekilde gündeme gelmemesi gerekiyor. Sadece üçüncü parti uygulamalarda bulunan bu hata Apple tarafından yakında çözülüyor.

Reklamın ilk hali

Reklamın yenilenmiş hali