reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X Apple iPhone X 2
iPhone X Apple iPhone X 2
iPhone X Apple iPhone X 2
iPhone X Apple iPhone X 2

Merak edilen ikinci jenerasyon iPhone X’un fiyatı için güzel haber

Teknoloji devi Apple, artık biliyorsunuz 2018 için üç yeni iPhone üzerinde çalışma gösteriyor. İşte bu modellerden ikinci jenerasyon iPhone X için güzel bir haber bulunuyor.

Apple‘ın 2018’de tanıtacağı modellerden ikinci jenerasyon iPhone X, DigiTimes’ın kaynaklarına göre ilk versiyondan daha ucuz olacak. Yaptığı çalışmalar ile telefonun üretim maliyetini düşürmeyi (Yüzde 10 seviyesinde) başardığı belirtilen şirket, bunu satış fiyatına da yansıtacak. iPhone X’u tam 999 dolar fiyatla çıkartan ve bu yüzden ciddi satış sorunları yaşayan şirket, bunu yeni modelde biraz olsun değiştirecek gibi görünüyor. Bu yüzde 10’luk düşüşün son fiyata ne kadar yansıyacağı bilinmezken, analistlerce hatırı sayılır bir düşüş bekleniyor. Mevcut modelin fiyatıyla çok eleştirilen teknoloji devi, bu yüzde kişilere her yıl yeni iPhone satma gücünü kaybediyor. Yapılan araştırmalar kişilerin yeni nesil iPhone’a büyük çoğunlukla fiyatı nedeniyle geçmediğini ya da diğer bir deyişle geçemediğini gösteriyor. Biliyorsunuz telefon Türkiye’de de tam 6.099 TL başlangıç fiyatıyla satılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iPhone X yanında LCD ekranlı bir iPhone da bekleniyor

Evet 2018 iPhone modelleri arasında bir de OLED değil LCD kullanan bir model de yer alıyor. 6,1 inç boyutunda olacağı söylenen bu modelin, 700 dolardan daha aşağıya satılması bekleniyor. Yeni modellerin hepsinde Truedepth kamera sistemini kullanacağı söylenen şirketin, yılın ikinci yarısından sonra iPhone SE 2’yi satışa çıkartma ihtimali de bulunuyor.

İlgili Video

Geleceğin ilk jenerasyonu böyle başladı