reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone X

iPhone X’un TrueDepth kamerası hiç bu kadar ürkütücü bir amaçla kullanılmamıştı [Video]

Apple‘ın yeni telefonu iPhone X, biliyorsunuz TrueDepth kamera sistemiyle yüz tanıma gerçekleştirebiliyor. Bu altyapı göründüğü üzere birçok farklı amaç için de aktif olarak kullanılabiliyor.

Apple’ın ilk olarak iPhone X ile hayatımıza soktuğu TrueDepth kamera sistemi, telefonun ön yüzünde yer alan çentikte bulunuyor. Bu teknoloji bünyesinde kızılötesi kamera, nokta projektörü, ışık projektörü, ortam ışığı sensörü gibi donanımlar taşıyor. Bu sayede kişilerin yüzünü tarayarak haritasını çıkarabilen ve Face ID yüz tanıma teknolojisine güç veren sistem, kendisine uygulama geliştirici Kazuya Noshiro tarafından ürkütücü bir kullanım alanı bulmuş durumda. iPhone X ile yüzünü görünmez hale getiren Noshiro, gerçekten ilginç bir çalışmaya imza atıyor. Yüzü tamamen şeffaf hale getiren ancak gözler ile ağzını görünür bırakabilen geliştirici, bunu Unity’de yapılan bir uygulaması üzerine kurduğunu belirtiyor.

Apple iPhone X

iPhone X yeni bir devri başlattı

Kazuya Noshiro‘nun yaptığı uygulamayı kullanıma çıkartıp çıkartmayacağı bilinmiyor ancak süreç gerçekten dikkat çekici duruyor. Gelişmiş yüz tanıma teknolojisi gerçekten tüm sektörü değiştirecek gibi duran telefon, görüldüğü üzere hayal gücüne bağlı birçok yenilik sunuyor. Uygulama geliştiricilerin yeni yeni aktif olarak kullanmaya başladığı TrueDepth kamera sistemi, daha yolun başında görünüyor.

Video