reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iPhone X TrueDepth

iPhone X’in TrueDepth kamera sistemi kullanım alanını genişletiyor

Apple‘ın yeni telefonu iPhone X‘de yer alan TrueDepth kamera sistemi, kendisine alışveriş dünyası gibi farklı alanlarda yer bulmaya başladı.

Advertisement

Apple’ın ilk olarak iPhone X ile hayatımıza soktuğu TrueDepth kamera sistemi, telefonun ön yüzünde yer alan çıkıntıda bulunuyor. Bu teknoloji bünyesinde kızılötesi kamera, nokta projektörü, ışık projektörü, ortam ışığı sensörü gibi donanımlar taşıyor. Bu sayede kişilerin yüzünü tarayarak haritasını çıkarabilen ve Face ID yüz tanıma teknolojisine güç veren sistem, şimdiden alışveriş için de kullanılmaya başlandı. Gözlük üreticisi Warby Parker, güncellediği iOS uygulaması ile artık kişilere gözlük tavsiyesi yapabiliyor. Kişilerin yüzlerini tarayarak en uygun çerçeveyi öneren uygulama, böylelikle hem gözlüğün alınmadan önce denemesine imkan tanıyor hem de tercih sürecini kolaylaştırıyor.

iPhone X TrueDepth

iPhone X’in TrueDepth kamera sistemi sadece Face ID için değil

Şimdiye kadar çok gündeme gelmiyor olsa da yeni iPhone’da yer alan bu sistem farklı alanların da kapısını aralıyor. Bunu en güzel şekilde karşımıza çıkaran Warby Parker, süreç yeni olmasa da artık çok daha doğru sonuçlar sağlayabiliyor. Önceki sistemler yüzü düz bir zemin olarak görürken, artık derinlik devreye girdiği için öneriler bambaşka bir hal alıyor. Bakalım bu teknoloji daha farklı alanlarda da karşımıza çıkacak mı?