reklamı kapat

POPÜLER

“iPhone X, TrueDepth kamera sistemiyle rakiplerinden 2,5 yıl ileride”

Apple yeni amiral gemisi telefonu iPhone X’i geçtiğimiz ay düzenlediği etkinlikte gün ışığına çıkarmıştı. Sahip olduğu yeteneklerle fark yaratan iPhone X’te en dikkat çeken özelliklerden birisi TrueDepth adı verilen kamera sistemi olmuştu.

Kızılötesi kamera, ışık projektörü, nokta projektörü, yakınlık sensörü, hoparlör, mikrofon ve 7 megapiksel kamera gibi özellikleri bünyesinde barındıran TrueDepth isimli derlinlik kamerasıyla ilgili önemli bir açıklama geldi. Apple’a yakınlığıyla bilinen KGI Securities Ming-Chi Kuo’ya göre Apple, iPhone X’te yer alan TrueDepth kamera sayesinde rakiplerinden yaklaşık 2,5 yıl ilerisinde. Kuo, Android’li telefonların bu teknolojiye sahip olması için önlerinde daha çok yol olduğunu belirtiyor. Bilindiği üzere TrueDepth kamera, birbirinden farklı 50’den fazla kas hareketini analiz ederek yüz ifadelerinizi 12 farklı Animoji karakterine dönüştürüyor.


iPhone X’e özel yeni beceriler için geliştirilmiş kameralara ve sensörlere ev sahipliği yapan TrueDepth kamera sistemi FaceID teknolojisiyle de uyumlu şekilde çalışıyor. iPhone X hakkındaki tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.