reklamı kapat

POPÜLER

Android

Huawei’den 3D yüz tanıma sürprizi

Apple yeni amiral gemisi telefonu iPhone X’u geçtiğimiz yılın eylül ayında düzenlenen etkinlikte tanıtmıştı. Sahip olduğu yeteneklerle fark yaratan iPhone X’te en dikkat çeken özelliklerden birisi TrueDepth adı verilen kamera sistemi olmuştu. Apple’a yakınlığıyla bilinen KGI Securities Ming-Chi Kuo, derinlik algılayabilen TrueDepth kamerayla ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

Kuo, Apple’ın iPhone X’da yer alan kamera sayesinde rakiplerinden yaklaşık 2.5 yıl ilerde olduğunu belirtmişti. Kuo, Android’li telefonların bu teknolojiye sahip olması için önlerinde daha çok yol olduğunu dile getirmişti. Kuo bu teknolojiyle ilgili yeni tahminlerde bulundu. Kuo’nun belirttiğine göre Android’li cihazlar bu teknolojiye önümüzdeki yıl kavuşacak. Gelecek yılın başına kadar TrueDepth kamera teknolojisinin Android’li cihazlara gelmeyeceğini belirten Kuo, bu teknolojiye geçecek yapan ilk şirketin Huawei olacağını söylüyor. Geçtiğimiz yıl yapay zeka ile güçlendirilmiş yüz tanıma özelliğini Mate 10‘da tercih eden Huawei’nin önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek modelde 3D yüz tanıma sensörünü kullanacağı ifade ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei yüz tanıma teknolojisiyle iddialı geliyor

Huawei’nin bu teknolojiyi kullanması durumunda diğer şirketlerin bir adım önüne geçeceğini söyleyebiliriz. Bu teknolojiyle ilgili yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız, takipte kalın.