reklamı kapat

POPÜLER

iPhone

2019’da satışa sunulacak iPhone’lar önemli eksikle geliyor

Henüz iPhone XS serisi tanıtılmamışken önümüzdeki yıl piyasaya sunulacak iPhone modelleri de konuşulmaya başlandı.

Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, 2019’da satışa sunulacak iPhone’larda parmak izi sensörünün ana ekrana gömülü olmayacağını belirtiyor. Kuo, 2019’da da Apple’ın yüz tanıma teknolojisine devam edeceğini, Touch ID teknolojisinin ise yeni iPhone’larda kullanılmayacağını söylüyor. Kuo, ekrana entegre parmak izi sensörünün Android’li telefonlarda göreceğimizi ifade ediyor. Geçtiğimiz yıl Kuo, iPhone’un gelişmiş Face ID teknolojisinin Android’li cihazlardaki yüz tanıma sisteminden iki yıl ileride olduğunu belirtmişti.

Gelecek yıl boyunca, Kuo, artan sayıda Android üreticisinin, görüntü işlevselliği üzerinde parmak izini benimsemesini ve Vivo’nun bu teknolojiyi uygulamaya geçirmesini planladığını söylüyor. Gelecek yıl piyasaya sunulacak Android’li cihazlarda parmak izi sensörünü ana ekranda görecek olsak da iPhone’larda bu teknolojinin kullanılması pek de muhtemel görünmüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019 yılındaki iPhone modelleri ne zaman görücüye çıkacak?

Yeni iPhone’ların önümüzdeki yılın eylül ayında tanıtılması bekleniyor. iPhone XS serisinin 12 Eylül’de lanse edileceğini hatırlatmakta yarar var.

İlgili Video

Apple’ın en son satışa sunduğu telefonları