reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy S10

Samsung’un CEO’sundan Galaxy S10 hakkında önemli açıklama

Galaxy S10 ile ilgili paylaşılan haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Dün yayınladığımız bir haberde telefonda parmak izi sensörün ana ekrana entegre edileceğini belirtmiştik.

Paylaştığımız haberin üzerinden çok geçmeden yeni bir Galaxy S10 haberiyle daha karşı karşıyayız. Samsung CEO’su DJ Koh, telefonda ekrana gömülü ultrasonik bir parmak izi sensörünün tercih edileceğini belirtti. Şirketin optik parmak izi teknolojisi yerine bu teknolojiyi tercih etmesinin sebebi ise daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunması.

Genellikle Apple ürünleriyle yaptığı tahminlerle tanınan Ming-Chi Kuo da önümüzdeki yıl piyasaya sunulacak Galaxy S10 modellerinden ikisinin ultrasonik parmak izi sensörüne sahip olacağını belirtmişti. Kuo, 6,1 inç ve 6,4 inç ekranlı modellerin bu teknolojiye destek vereceğini dile getirmişti. 5,8 inçlik modelin optik bir parmak izi sensörüne sahip olacağını iddia etmişti.

Galaxy S10’a 5,8 inç, S10 Plus’a ise 6,3 inç ekran koyacak şirketin, yeni modellerde bir üç boyutlu yüz tanıma sistemi kullanması da bekleniyor. Güçlerini satıldıkları bölgeye göre Exynos 9820 ya da Snapdragon 855‘den alacak telefonlar, daha şimdiden büyük heyecan yaratıyor. Apple’ın Face ID teknolojisinde olduğu gibi derinlik algılayabilen kamerayla gelmesini beklediğimiz telefonun önümüzdeki yılın şubat ayında görücüye çıkması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Galaxy S10 için beklenen satış fiyatları

Galaxy S10’un 799 sterlinden, Galaxy S10 Plus’ın ise 899 sterlinden satışa sunulması bekleniyor.

İlginç bir Nokia X konsepti