reklamı kapat

POPÜLER

Dünya rekoruyla geldi; Range Rover Sport’un iki tekerlek üstündeki nefes kesen performansı [İzle]

Bu alanda sık sık gerçekleştirdiği deneme ve derecelerle gündeme gelen Terry Grant’ın direksiyonuna geçtiği Range Rover Sport, yer yer yürekler ağza getirdi.

Geçtiğimiz yıl içerisinde 2018 model yılı üzerinden tanıtımını gerçekleştirdiği amiral gemileriyle gündemden düşmeyen Range Rover, istikrarını Goodwood Hız Festivali’nde de sürdürdü. Sport PHEV ve Sport SVR modelleriyle birbirinden fantastik iki rekor kırmayı başaran İngiliz marka, 2018 yılındaki rekorlarına bir yenisini daha ekledi. İki tekerlekli akrobasi sürüşünde dünyanın en önde gelen isimlerinden birisi olan Terry Grant‘ın direksiyonu başında olduğu Range, bu alandaki hız rekorunu eline geçirdi. Hafızalarımızı zorlayıp takvimi biraz geriye sardığımızda yine Grant’ın direksiyon başında olduğu iki tekerlek denemelerinde, 2011 ve 2015 yıllarında derece elde ettiğini anımsayabiliriz. Bu yıl rekorlarla geçiren İngiliz marka ile Grant’ın bir araya gelmesiyle de önümüzde duran bu yeni rekor çok da tesadüf olmasa gerek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İzleyiciler nefesini tuttu

Bir millik (yaklaşık 1,5 kilometre) mesafeyi iki tekerlek üzerinde en hızlı kat eden isim olmayı başaran Grant’ın rekoru kesinlikle çok fazla tehlike barındırıyor. En ufak bir hatada ciddi yaralanmalara sebep olabilecek bir devrilme ile karşı karşıya kalabilme olasılığı olan başarılı ismin, direksiyon başındayken verdiği ani tepkiler de dikkatlerden kaçmadı. İki tonu aşan ağırlığıyla bu zamana kadar kullandığı en ağır otomobillerden birisiyle rekoru elde etmesiyle de ayrı bir heyecan içerisine olan Grant’ın önümüzdeki yıllarda da 2 dakika 24 saniyelik derecesini geliştirmesi bekleniyor. Sözü fazla uzatmadan sizleri video ile baş başa bırakalım.