reklamı kapat

POPÜLER

Range Rover Evoque
Range Rover Evoque
Range Rover Evoque

Range Rover Evoque ve Discovery Sport’un plug-in hibrit modelleri hakkında güzel gelişme

Land Rover,  Discovery Sport PHEV ve Range Rover Evoque PHEV modelinin plug-in hibrit  versiyonlarını Avrupa’da satışa sundu.

1,5 litre hacimli ve üç silindirli benzinli motorla gelen araçlarda arka tarafa mont edilmiş küçük bir elektrikli bir motora da sahip.  Evoque PHEV ve Discovery Sport PHEV, yaklaşık 300 beygirin üstünde bir güç sunuyor. Bu performans değerlerinin araçların Avrupa modellerini kapsadığını söyleyelim. Araçların ABD’deki versiyonlarında 2 litre hacimli turboşarjlı motorların yer alacağını belirtelim. Bu modeller 246 beygir güç sunuyor. Evoque PHEV’de elektrikli bir motor eklenmesi sayesinde araç 296 beygir güç ve 399 NM tork üretiyor.  Discovery Sport modeli ise  286 beygir güç  ve 390 Nm tork üretiyor. Evoque PHEV, elektrik modundayken yaklaşık 65 kilometre, Dicsovery Sport PHEV ise yaklaşık 60 kilometre menzil vadediyor. Her iki aracın da elektrik modundayken saatte 135 kilometre hıza ulaşabildiğini söyleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Plug-in hibrit araçlar Range Rover Range Rover Evoque PHEV ile genişliyor

Benzinli motor ön tekerleklere bağlanırken, elektrik motoru arka aksta karşımıza çıkıyor. Her iki güç kaynağı da seçilen sürüş moduna bağlı olarak bağımsız veya birlikte çalışabiliyor. Evoque PHEV ve Disco Sport PHEV,  dört tekerlekten çekiş sistemi ve dokuz vitesli otomatik şanzıman ile geliyor. Araçların  Avrupa pazarında  satışa sunulduğunu Amerika pazarı içinse bu yılın sonunda satışa sunulacağını belirtelim. Evoque P300e PHEV modelinin İngiltere’deki başlangıç fiyatı 43,850 sterlin.  Discovery Sport P300e PHEV modelinin başlangıç fiyatı ise 45,370 sterlin. Modellerin bu yıl içerisinde Türkiye’de de satışa sunulması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Bisikletle SUV’yi harmanlayan Karoq Velo