reklamı kapat

POPÜLER

Karşınızda Türkiye’de internetten satılan ilk Land Rover

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu Land Rover, yeni Online Satış Platformu üzerinden ilk satışını gerçekleştirdi.

Land Rover’ın Türkiye yeni online satış platformu açıldı. Bununla birlikte internetten satılan ilk model Range Rover PHEV Autobiography oldu. Land Rover’ın tüm modellerinin, donanım bilgileri ve renk seçeneklerinden, online satışa özel fiyatlara kadar tüm detayların görüntülenebildiği web sitesi üzerinden ön rezervasyonu yapılan ve ön ödemesi alınan ilk model, markanın en yeni elektrikli motor teknolojisine sahip Santorini Black renginde bir Range Rover Plug-in Hybrid (PHEV) Autobiography oldu. İlk online satışın teslimatı Borusan Otomotiv Yetkili Satıcı’sı Borusan Oto Vadi’de gerçekleşti. Hizmete açıldığı günden itibaren ziyaretçilerin ilgi odağı olan Land Rover Online Satış Platformu’nda, modellerin tüm ayrıntıları görüntülenebiliyor. Bunun yanı sıra online rezervasyon yapmak isteyen otomobil tutkunları, kredi seçeneklerine ve online’a özel satış fiyatlarına kadar her türlü detaya kolayca ulaşabiliyor ve ön ödeme yaparak diledikleri aracı rezerve edebiliyor.

Land Rover ilk elektrikli model ile göz dağı vermişti

üçlü ve çevik yapısıyla 45 derece eğimli arazileri dahi rahatlıkla tırmanabilen Sport PHEV, 2.0 lt PHEV 404 BG hibrit ve 2.0 lt 300 BG benzinli motor seçenekleri ile satışa sunuluyor. Yüksek beygir gücünü, üstün yol tutuşu ve ekonomik tüketim değerleriyle birleştiren model, Çin’deki efsanevi Cennet Kapısı’nın (Heaven’s Gate) 999 basamaklı merdivenini tırmanan ilk otomobilolma özelliğine de sahip. Dört silindirli, 2.0 litre hacmindeki 297 BG’lik benzinli motorla birlikte çalışan 107 BG gücündeki elektrikli motor, Sport PHEV’e toplamda 404 BG’lik bir güç ve 640 Nm tork sağlayarak üst düzey performans ve düşük yakıt tüketimi sağlıyor. Model, EV modu sayesinde 50 km boyunca %100 elektrikli olarak kullanılabiliyor. Araç, 0-100 km/s hızlanmasını 6.7 saniyede tamamlarken, 100 km’de ortalama 2.8 litrelik yakıt tüketim değeri sunuyor.

İlginizi çekebilir

Jaguar-Land Rover ikilisinden “direksiyon ısıtmaya” anlam katan teknoloji