reklamı kapat

POPÜLER

Range Rover Fifty

Range Rover 50. yaşını 518 beygirlik Fifty ile kutluyor

Land Rover, 17 Haziran 1970’te dünyanın ilk üst seviye Range Rover SUV aracını görücüye çıkartmıştı. 50 yıllık bir mazisi olan aracın, 50. yıla özel sürümü tanıtıldı. 50. yıla özel sürüm Range Rover Fifty adını taşıyor.

Land Rover, Range Rover’ın 50. yaşını Range Rover Fifty modeliyle kutluyor. Autobiography versiyonunda kullanıcıların beğenisine sunulan araçtan sınırlı sayıda üretileceği belirtiliyor. Dünya genelinde sadece 1.970 adet üretileceği belirtilen araç 22 inç jantlarla ve iç/dış kısımda karşımıza çıkan Fifty rozetlerle geliyor. 5 litre hacimli V8 motordan güç alan modeli satın almayı düşünenler aracı yedi farklı dış renk seçeneğiyle satın alabiliyor.

Fifty, tasarım açısından 2012 yılında piyasaya sürülen dördüncü nesil Range Rover’dan izler taşıyor. Bilindiği üzere Range Rover’ın en son çıkan modeli tamamen alüminyum gövdeye ve mimariye sahip ilk Rover’dı. 518 beygirlik güç sunan Fifty, standart ve uzun dingil mesafesiyle satın alınabiliyor. Araç, 5,1 saniyede saatte 100 kilometre hıza ulaşabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Range Rover Fifty fiyatı açıklandı mı?

İç mekana bakıldığında ise Range Rover’dan alışık olduğumuz lüks detaylar yine karşımıza çıkıyor. Deri malzemelerin tercih edildiği araç iç mekanıyla da dikkat çekiyor. Range Rover Fifty’nin satış fiyatı ise henüz açığa çıkmasa da araçtan sınırlı sayıda üretileceği için yüksek bir fiyattan satışa sunulma olasılığı kuvvetle muhtemel.

İlginizi çekebilir

Bisikletle SUV’yi harmanlayan Karoq Velo