reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Android spotify

Netflix Türkiye güncel abone sayısı ve elde edilen gelir açıklandı

Dünyanın en büyük video platformlarından Netflix, Türkiye’de kaç aboneye sahip dersiniz? İşte bu sorunun güncel cevabı verildi. Ayrıca başka bir detay da verildi.

Netflix, biliyorsunuz yerli orijinal yapımlar konusunda arşivini büyütmeyi sürdürüyor. En son detaylarına ve fragmanına burada yer verdiğimiz ilk Türk orijinal filmi Yarına Tek Bilet karşımıza çıkmıştı. İşte bu tarz yerel hamleler firmanın Türkiye’deki abone sayısını büyütüyor. CompariTech tarafından açıklanan son rakamlara göre Netflix’in Türkiye’deki abone sayısı 1.7 milyonu geride bırakmış durumda. Bu 2020’nin ilk çeyreği için verilen rakam oldukça iyi görünüyor. 2019’u Türkiye özelinde 1.5 milyon abone ile kapatan Netflix, 2020 ilk çeyrekte sadece Türkiye’den 53 milyon dolar civarından bir gelir elde etmeyi başarmış durumda. CompariTech 2020 ikinci çeyrekte firmanın Türkiye’deki abone sayısını 1.9 milyonun üzerine çıkaracağını tahmin ediyor. Gelirin ise 60 milyon doları geçeceği düşünülüyor. Platformun şu an en çok abonesi 61 milyon ile ABD’de yer alıyor. İkinci sırada 15 milyon ile Brezilya, üçüncü sırada ise 13 milyon ile İngiltere geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix kısa süre önce şaşırtan bir adımla gündeme gelmişti

Netflix, geçtiğimiz ay uzun süredir kullanılmayan hesapların aboneliklerini otomatik şekilde iptal etmeye başladı. Bu hamle genel olarak çok şaşırtmış durumda. Çünkü firma direkt olarak içeriklerini izlemeyen kişilerin boşuna kendilerine para ödemesini istemiyor. Biliyorsunuz artık abonelik servisleri nedeniyle kişiler bazen bazı aboneliklerini unutuyor. Ya da otomatik hale getirdiği bazı abonelikleri kapatmaya üşenebiliyor. Bu kişilere büyük bir güzellik yapan platform, burada 1 yıllık süre belirlemiş durumda. Yani ilk aşamada sadece bir yıl boyunca hiçbir şey izlememiş hesaplar kapatılıyor. Bunu yapmadan önce de kullanıcılara durum hakkında bir e-posta gönderiliyor.

İLGİLİ HABERLER