reklamı kapat

POPÜLER

netflix rtük

Netflix büyüyor; işte açıklanan güncel abone sayısı

Netflix, pandeminin de etkisiyle ciddi olarak büyümeye devam ediyor. Platform an itibarıyla önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı.

Türkiye’de de çok popüler hale gelen Netflix, Covid-19 nedeniyle evine kapanan kişilerin etkisiyle 200 milyon abone sayısını geride bıraktı. An itibarıyla tam olarak 203 milyon aboneye ulaşan firma, bu açıdan bir kez daha dikkat çekmeyi başardı. İçeriklerine çok ciddi yatırımlar yapan ve bunun da etkisiyle 2020 dördüncü çeyrekte 9 milyona yakın abone kazanan platform, 2020 toplamında ise 37 milyon yeni abone kazandı. Firma elbette 2021’de de hız kesmek istemiyor ancak 2021’de büyüme hızının düşeceğini ön görüyor. Artık birçok rakibe sahip olan platform, zaman zaman gerçekten çok iyi özel içerikler ile karşımıza çıkıyor.

Netflix geçtiğimiz aylarda İstanbul’da ofis açtı

Konu hakkında Netflix’in Kurucusu ve eş CEO’su Reed Hastings ise şunları söylemişti: “Türkiye, zengin kültürü ve köklü hikaye anlatma geleneği ile bizim için çok değerli bir ülke. Bu nedenle muhteşem bir şehir olan İstanbul’da ofis açacak olmak bizi gururlandırıyor. Türkiye’ye yönelik bağlılığımızı net bir şekilde ortaya koyan bu karar, dünyanın dört bir yanında keyifle izlenecek daha fazla Türk yapımı üretmemize katkı sağlayacak. Türkiye’deki 3 milyonu aşkın üyemize ve tüm paydaşlarımıza destekleri için teşekkür ederiz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix Türkiye Orijinal İçerik Direktörü Pelin Diştaş ise önemli gelişme hakkında şöyle konuşmuştu: “Türkiye’nin etkileyici hikayelerini anlatma heyecanımız, gelecek yatırımlarımız için bize güç veriyor. Bu yolda, İstanbul ofisimizin açılacak olması ile birlikte, kreatif ekiplerimiz ve paydaşlarımızla olan yakın çalışmalarımızın daha da verimli bir şekilde süreceğine inanıyoruz. Ülkemizin özgün hikayelerini, 195 milyon Netflix üyesine sunmaya devam edeceğiz.”

İlginizi Çekebilir

Gelecekte televizyonlar kablosuz şarj olabilecek