reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Android spotify

Yeni Netflix özelliği “karışık oynatma” herkese geliyor

Dünyanın en büyük video platformlarından Netflix, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Karışık oynatma özelliği de yolda.

Netflix içerisinde çok fazla sayıda içerik bulunuyor. Bu içerikler arasında bazen izlenecek güzel şeyler bulmak zor olabiliyor. Kişiler bazen izlemek için içerik ararken ekranları başında ciddi bir zaman geçirebiliyor. İşte firma bu konuda kişilere bir seçenek daha getirmek adına uzun süredir çalışmalar yapıyor. O da bahsettiğimiz karışık oynatma özelliği oluyor. Müzik tarafındaki karışık çalma altyapısının bir benzeri olan bu  özellik, bir buton ile izlemeniz için rastgele bir içeriği karşınıza getiriyor. Direkt olarak açılıştaki profil seçme ekranında ya da yan menüde görünen karışık oynatma butonu, söylendiği kadarıyla bu yıl içerisinde eksiksiz olarak herkese geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şimdilik özelliğin kullanıma sunulması için tam net bir tarih verilmiyor ancak özelliğin çok da gecikmesi beklenmiyor. Çünkü uzun zamandır testler yapılıyor. Karışık çalma özelliğinin kişilerin beğenilerine bağlı olduğunu da belirtmek gerekiyor. Bu sayede sevmeyeceğiniz çok fazla Netflix içeriği karşınıza çıkmayacak.

Netflix kısa süre önce toplam abone sayısını da açıkladı

Türkiye’de de çok popüler hale gelen Netflix, Covid-19 nedeniyle evine kapanan kişilerin etkisiyle 200 milyon abone sayısını geride bıraktı. An itibarıyla tam olarak 203 milyon aboneye ulaşan firma, bu açıdan bir kez daha dikkat çekmeyi başardı. İçeriklerine çok ciddi yatırımlar yapan ve bunun da etkisiyle 2020 dördüncü çeyrekte 9 milyona yakın abone kazanan platform, 2020 toplamında ise 37 milyon yeni abone kazandı. Firma 2021’de de hız kesmek istemiyor ancak 2021’de büyüme hızının düşeceğini ön görüyor.

İlginizi Çekebilir

Gelecekte ev işlerine yardımcı olacak ilginç robot