reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Netflix

Netflix bazı dizi ve filmleri ücretsiz izletmeye başladı

Dünyanın en büyük video platformlarından Netflix, güzel bir adım attı ve bazı dizi ve filmleri ücretsiz izletmeye başladı.

Netflix, Türkiye’de de açtığı buradan ulaşabileceğiniz “ücretsiz izle” sayfasıyla bazı dizi ve filmlerin herhangi bir hesaba ihtiyaç olmadan izlenebilmesinin önünü araladı. Tarayıcı yanında Android üzerinden de izlenebilen içerikler arasında Strangers Things, Elite, Patron Bebek, When The See Us, Love is Blind, Gezegenimiz, Bird Box, Grace and Frankie, Murder Mystery ve Two Popes gibi yapımlar yer alıyor. Aktarıldığı kadarıyla dizilerde sadece ilk bölüm ücretsiz olarak izlenebiliyor. Diğer bölümler için abone olunması gerekiyor. Filmler ise tamamen baştan sona izlenebiliyor. Bu ileride içerik anlamında gelişecek gibi görünen imkanın şimdilik iOS ve akıllı TV tarayıcılarında çalışmadığı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix için güzel bir özellik yolda bulunuyor

Netflix içerisinde çok fazla sayıda içerik bulunuyor. Bu içerikler arasında bazen izlenecek güzel şeyler bulmak zor olabiliyor. Kişiler bazen izlemek için içerik ararken ekranları başında ciddi bir zaman geçirebiliyor. İşte firma bu konuda kişilere bir seçenek daha getirme çalışmaları yapıyor. O da karışık oynatma özelliği oluyor. Müzik tarafındaki karışık çalma altyapısın bir benzeri olan özellik, bir buton ile izlemeniz için rastgele bir içeriği karşınıza getiriyor. Direkt olarak açılıştaki profil seçme ekranında (Eğer birden fazla profiliniz varsa) görünen karışık oynatma butonu, platform içerisinde keşif sürecine katkı sağlayacak gibi duruyor. Ancak bunun sevenler kadar sevmeyenler ve bu açıdan hiç kullanmayanlar da olacaktır. Özelliğin yakında herkese açılması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Oyun dünyası için yaratılan özel hiper otomobil