reklamı kapat

POPÜLER

samsung galaxy s21

Samsung Galaxy S21 ailesi çok yüksek performanslı 16 GB LPDDR5 RAM ile gelebilir

Samsung Galaxy S21 ya da Galaxy S30 serisiyle beraber Samsung RAM konusunda sınırları tam anlamıyla zorlayacak gibi görünüyor.

Samsung, 2021 başında bildiğiniz gibi karşımıza Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve en üstte Galaxy S21 Ultra modellerini çıkaracak. Güçlerini 5 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 875 ile Exynos 1000 işlemcilerden alacak telefonlar, en son S Pen desteğine sahip olabilir haberleriyle gündeme gelmişti. Şimdi ise modellerin, spesifik olarak da Galaxy S21 Ultra’nın en üstte yeni nesil 16 GB LPDDR5 RAM ile geleceği iddia edildi. Çünkü Samsung, pazarın ilk “1z temelli (10nm)” 16 GB LPDDR5 RAM üretiminde vites artırdı, Güney Kore’de yeni üretim hattı kurdu. Pazarın en büyük ve hızlı RAM birimi, aktarıldığı kadarıyla saniyede 51.2GB veri aktarabiliyor ve Galaxy Note 20’de kullanılan “1y temelli” 12 GB LPDDR5 RAM’den bazı durumlarda tam 16 kat daha yüksek performans ortaya koyuyor. Aynı zamanda 6,400 Mb/s veri transfer hızına çıkabilen yeni donanımın yüzde 30 daha ince olduğu da aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S21 serisi hakkında neler biliyoruz?

En son bu üç modelin de ekran altı kamera teknolojisine sahip olmayacağı ortaya çıkmış, daha sonra ise ailenin Galaxy Note 20 serisinde de olduğu gibi ToF sensörü taşımayacağı bilgisi gelmişti. Samsung’un 3.5 mm kulaklık girişini geriye getireceği söylenen telefonlardan Galaxy S21 Ultra, yine Ice Universe’e göre arkasında 108 megapiksel çözünürlükte bir ana kamera taşıyor. Bu ana kameranın ISOCELL Bright HM1‘in yerini alacak yeni sensör (HM2 denilebilir) üzerine kurulacağı aktarılıyor. Bu açıdan fotoğraf kalitesinin yüksek olması beklenen Galaxy S21 Ultra, başka kaynaklara göre 60W hızlı şarj teknolojisine de sahip olacak.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

OPPO imzalı ilk akıllı saat modeli