reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S21

Göz alıcı Samsung Galaxy S21 Ultra / S30 Ultra konsepti [Video]

Samsung Galaxy S21 ya da Galaxy S30 Ultra için dikkat çeken bir konsept hazırlandı. Yüksek kaliteli konsept modele bir erken bakış attırıyor olabilir.

Samsung, 2021 başında daha önce de söylediğimiz gibi karşımıza Samsung Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve en üstte Galaxy S21 Ultra modellerini çıkaracak. Bu modellerin karşımıza Galaxy S30, Galaxy S30 Plus ve Galaxy S30 Ultra olarak çıkma ihtimali de bulunuyor. En son güçlerini 5 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 875 ile Exynos 1000 işlemcilerden alacak haberiyle gündem olan telefonlar, bu sefer yukarıda izleyebileceğiniz konsept ile ses getirmiş durumda. Burada spesifik olarak Galaxy S21 UltraGalaxy S30 Ultra modeline odaklanıyor. “Concept Creator” tarafından hazırlanan video, Galaxy Note 20’lerin kamera modülünü ince çerçeveli ve oldukça kavisli bir kasada birleştiriyor. Bu konseptte bir selfie kamerası ise görünmüyor. Çünkü Samsung’un yeni seride ön kamerayı ekran altına alma ihtimali bulunuyor. Biliyorsunuz selfie kamerasını ekran altına alan ilk telefon ZTE Axon 20 5G olmuştu. Samsung’un yeni yılda bu konuda bir adım atacağına kesin gözüyle bakılıyor. Ancak bunun gerçek olmama ihtimali de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S21 / Galaxy S30 Ultra hakkında başka neler biliyoruz?

Samsung’un 3.5 mm kulaklık girişini geriye getireceği söylenen telefonlardan yukarıdaki konseptin de merkezinde yer alan Galaxy S21 Ultra / Galaxy S30 Ultra, Ice Universe’e göre arkasında 108 megapiksel çözünürlükte bir ana kamera taşıyor. Bu ana kameranın ISOCELL Bright HM1‘in yerini alacak yeni sensör (HM2 denilebilir) üzerine kurulacağı aktarılıyor. Bu açıdan fotoğraf kalitesinin yüksek olması beklenen Galaxy S21 Ultra, başka kaynaklara göre 60W hızlı şarj teknolojisine de sahip olacak.