reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S20 Plus Samsung Galaxy S20 Fan Edition

Samsung Galaxy S21 serisiyle Galaxy Note’lar tarih olabilir

Samsung Galaxy S21 ya da Galaxy S30 serisiyle beraber ikonik Galaxy Note serisine elveda diyebiliriz. İşte ortaya atılan son iddialar.

Samsung, 2021 başında daha önce de söylediğimiz gibi karşımıza Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve en üstte Galaxy S21 Ultra modellerini çıkaracak. Güçlerini 5 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 875 ile Exynos 1000 işlemcilerden alacak telefonlar, gelen bilgiler doğruysa S Pen ile gelebilir. S Pen’i spesifik olarak Galaxy S21 Ultra‘ya bırakabilir denilen Samsung, bu nedenle Galaxy Note serisini de ortadan kaldırabilir bilgiler geliyor. Bu söylenti Samsung tarafı için uzun süredir ortaklıkta. Ancak yeni kaynaklar duyumların ve planların artık bu yönde olduğunu belirtiyor. Samsung için bu durum mantıklı. Çünkü Galaxy S serisi ile Galaxy Note serisi arasında kalem haricinde hemen hemen hiçbir kayda değer fark olmuyor. Firma yeni yılda normal amiral gemisi sayısını azaltarak katlanabilir modellere odaklanmak istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S21 serisi hakkında başka neler biliyoruz?

En son bu üç modelin de ekran altı kamera teknolojisine sahip olmayacağı ortaya çıkmış, daha sonra ise ailenin Galaxy Note 20 serisinde de olduğu gibi ToF sensörü taşımayacağı bilgisi gelmişti. Samsung’un 3.5 mm kulaklık girişini geriye getireceği söylenen telefonlardan Galaxy S21 Ultra, Ice Universe’e göre arkasında 108 megapiksel çözünürlükte bir ana kamera taşıyor. Bu ana kameranın ISOCELL Bright HM1‘in yerini alacak yeni sensör (HM2 denilebilir) üzerine kurulacağı aktarılıyor. Bu açıdan fotoğraf kalitesinin yüksek olması beklenen Galaxy S21 Ultra, başka kaynaklara göre 60W hızlı şarj teknolojisine de sahip olacak.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

OPPO imzalı ilk akıllı saat modeli