reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 20 Ultra / Samsung Galaxy Note20 Ultra

S Pen’li Samsung Galaxy S21’ler Galaxy Note serisini ortadan kaldırmayabilir

Samsung Galaxy S21 ya da Galaxy S30 serisiyle beraber ikonik Galaxy Note serisine elveda diyebiliriz. Ancak bu gerçek de olmayabilir.

Advertisement

Samsung, 2021 başında bildiğiniz gibi karşımıza Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve en üstte Galaxy S21 Ultra modellerini çıkaracak. Güçlerini 5 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 875 ile Exynos 1000 işlemcilerden alacak telefonlar, kısa süre önce S Pen desteğine sahip olabilir haberleriyle gündeme gelmişti. Hatta spesifik olarak Galaxy S21 Ultra‘ya için S Pen desteği sunacak denilen Samsung, bu nedenle de Galaxy Note serisini de ortadan kaldırabilir söylentileri ortaya çıkmıştı. Bu konuda konuşan Samsung’a yakın sağlam kaynak Ice Universe, bunun gerçek olmayabileceğini düşünüyor. Yani Galaxy S21 serisine S Pen desteği gelmesine rağmen karşımıza Galaxy Note 21 serisi çıkabilir deniyor. Firmanın 2021’in ikinci yarısı için bir amiral gemisine daha ihtiyacı bulunuyor ve bunu Z Fold 3’ün doldurması mümkün değil yorumu yapılıyor. Samsung’un Galaxy Note serisini Galaxy S serisi ile birleştirmek istediği uzun zamandır biliniyor. Bakalım bu hamle 2021’de gerçek olacak mı?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S21 serisi hakkında neler biliyoruz?

En son bu üç modelin de ekran altı kamera teknolojisine sahip olmayacağı ortaya çıkmış, daha sonra ise ailenin Galaxy Note 20 serisinde de olduğu gibi ToF sensörü taşımayacağı bilgisi gelmişti. Samsung’un 3.5 mm kulaklık girişini geriye getireceği söylenen telefonlardan Galaxy S21 Ultra, yine Ice Universe’e göre arkasında 108 megapiksel çözünürlükte bir ana kamera taşıyor. Bu ana kameranın ISOCELL Bright HM1‘in yerini alacak yeni sensör (HM2 denilebilir) üzerine kurulacağı aktarılıyor. Bu açıdan fotoğraf kalitesinin yüksek olması beklenen Galaxy S21 Ultra, başka kaynaklara göre 60W hızlı şarj teknolojisine de sahip olacak.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

OPPO imzalı ilk akıllı saat modeli