reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi Redmi Note 9 Pro POCO M2 Pro

Redmi Note 9 serisinin toz sorunu için resmi açıklama yapıldı

Xiaomi imzalı dikkat çeken akıllı telefonlar Redmi Note 9 ve Note 9 Pro için toz sorunu hakkında firmadan resmi açıklama geldi.

Advertisement

Türkiye’de de satılan bütçe dostu cihazlar Redmi Note 9 ve abisi Note 9 Pro, kısa süre önce can sıkıcı bir kamera tozlanma sorunu haberiyle gündemdeydi. Ortaya çıktığı kadarıyla üretilen bazı modellerde arka kamera sisteminin içerisine toz kaçıyordu. Daha önce de söylediğimiz üzere o modülün kesinlikle toz almayacak şekilde yapılması gerekiyor. Çünkü tozlanma fotoğraf / video kalitesini olumsuz etkiliyor. Xiaomi’den bu konuda gelen ilk cevapta sorunun sadece ufak bir stokta görüldüğü aktarılmıştı. Problemin bir daha yaşanmaması için üretim tesisine gerekli bildirimlerin yapıldığını aktaran Xiaomi, şimdi Türkçe olarak da yayımlanan resmi bir açıklama daha yaptı. Açıklama direkt olarak şöyle:

Xiaomi olarak tüm ürünlerimizi çok sıkı bir kalite kontrol sürecinden geçiriyoruz. Ancak, zaman zaman farklı kullanım ortamlarında çok küçük sorunlara rastlanabiliyor. Bazı kullanıcılarımızın Redmi Note 9 serisi akıllı telefonlarımızda toz sorunu yaşadığının farkındayız. Bu sorunun verdiği rahatsızlıktan dolayı çok üzgünüz. Bu sorunla karşılaşan kullanıcılarımıza cihazlarını faturasıyla birlikte teknisyenlerimizin kapsamlı bir kontrol yapacakları ve yardımcı olmaya çalışacakları en yakın Xiaomi servis merkezine götürmelerini rica ediyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Seride en çok Redmi Note 9 Pro dikkat çekiyor

6,67 inç FHD+ LCD ekran üstüne kurulan ve 16 megapiksel ön kamerasını merkeze konumlandırılan bir ekran deliğinde taşıyan telefon, gücünü Snapdragon 720G işlemciden alıyor. 6 GB / 8 GB RAM ile artırılabilir 64 GB / 128 GB depolama seçenekleri sunulan model, 30W hızlı şarj destekli 5.020 mAh pil ile geliyor. Telefonun arkasında dörtlü kamera sistemi yer alıyor. Nispeten büyük kamera modülünde 64 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 5 megapiksel makro + 2 megapiksel derinlik kameraları bir araya geliyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni arayüzü yapısı MIUI 12