reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi Note 9 Pro POCO M2 Pro

Redmi Note 9 Pro ile Android Enterprise özelinde bir ilke imza atıldı

Xiaomi imzalı dikkat çeken akıllı telefonlar Redmi Note 9 Pro, bu sefer güzel bir konuyla gündemde yer alıyor. Bunun arkasında Google var.

Burada güzel diyoruz çünkü Türkiye’de de satılan cihazlar Note 9 ve abisi Note 9 Pro, kısa süre önce can sıkıcı bir kamera tozlanma sorunu haberiyle gündemdeydi. Ortaya çıktığı kadarıyla üretilen bazı modellerde arka kamera sisteminin içerisine toz kaçıyordu. Problemin bir daha yaşanmaması için üretim tesisine gerekli bildirimlerin yapıldığını aktaran Xiaomi, şimdi ise Redmi Note 9 Pro modelinin “Android Enterprise Recommended” listesine girmesiyle ses getirdi. Bu listeye daha önce de Xiaomi imzalı akıllı telefonlar girmişti. Ancak bunların hepsi Android One programında yer alıyordu. Google ilk defa bu listeye MIUI üzerine kurulan bir Xiaomi modelini ekledi. İki yıl önce kurulan Android Enterprise Recommended programı, Google’ın firmalara / şirketlere uygun Android telefonları listelediği bir yer ve bu açıdan buraya Redmi Note 9 Pro‘nun girmesi çok iyi görünüyor. Xiaomi’nin bu modelden artık şirketler üzerinden de büyük satış rakamları elde edeceği aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi Note 9 Pro için kısa bir özet yaparsak

6,67 inç FHD+ LCD ekran üstüne kurulan ve 16 megapiksel ön kamerasını merkeze konumlandırılan bir ekran deliğinde taşıyan telefon, gücünü Snapdragon 720G işlemciden alıyor. 6 GB / 8 GB RAM ile artırılabilir 64 GB / 128 GB depolama seçenekleri sunulan model, 30W hızlı şarj destekli 5.020 mAh pil ile geliyor. Telefonun arkasında dörtlü kamera sistemi yer alıyor. Nispeten büyük kamera modülünde 64 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 5 megapiksel makro + 2 megapiksel derinlik kameraları bir araya geliyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni arayüzü yapısı MIUI 12