reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 20 Ultra / Samsung Galaxy Note20 Ultra

Samsung Galaxy Note serisi ortadan kalkıyor; ancak hemen değil

Samsung Galaxy S21 serisiyle beraber daha önceki bilgilerin aksine ikonik Galaxy Note serisine elveda demeyeceğiz gibi görünüyor.

Advertisement

Samsung, 2021 başında bildiğiniz gibi karşımıza Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve en üstte Galaxy S21 Ultra modellerini çıkaracak. Bu yeni modellerden Galaxy S21 Ultra için S Pen desteği sunacak denilen Samsung, bu nedenle de Galaxy Note serisini de ortadan kaldırabilir söylentileri ortaya çıkmıştı. Bu konuda konuşan sağlam kaynaklar, bunun 2021 için geçerli olmadığını aktardı. Yani 2021’de Galaxy Note 21 serisi yüzde 90 ihtimalle geliyor.

Ancak kaynaklar firmanın yeni seriyi ilerleyen dönemde kesin olarak ortadan kaldırmak istediğini belirtiyor. Samsung’un artık üst seviyede spesifik olarak katlanabilir modellere yani Galaxy Z serisine odaklanacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu açıdan Galaxy S21 serisi dahi çok dikkat çekmeyebilir ya da çok iddialı olmayabilir açıklamaları geliyor. Firma üst seviyede geleceği katlanabilir modellerde görüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 21 serisi öncesinde gelecek en özel model Galaxy S21 Ultra olacak

Samsung’un 3.5 mm kulaklık girişini geriye getireceği söylenen telefonlardan Galaxy S21 Ultra, Ice Universe’e göre arkasında 108 megapiksel çözünürlükte bir ana kamera taşıyor. Bu ana kameranın ISOCELL Bright HM1‘in yerini alacak yeni sensör (HM2 denilebilir) üzerine kurulacağı aktarılıyor. Bu açıdan fotoğraf kalitesinin yüksek olması beklenen Galaxy S21 Ultra, başka kaynaklara göre 60W hızlı şarj teknolojisine de sahip olacak. Modelde 5.000 mAh pil bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO imzalı ilk akıllı saat modeli