reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S20 Ultra DxOMark Samsung Galaxy S21

Samsung Galaxy S21 serisinde kullanıcı merkezli bir yol izlenecek

Samsung Galaxy S21 ailesi gelen bilgilere göre Galaxy S20’lere oranla devasa yeniliklere sahip olmayacak. Kaynaklar farklı bir yolun adını geçiriyor.

Samsung, 2021 başında karşımıza Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve en üstte Galaxy S21 Ultra modellerini çıkaracak. İşte bu modeller aktarıldığı kadarıyla Galaxy S20’ler için gelen kullanıcı yorumları üzerine şekillendirilecek. Yani firma Galaxy S21 serisinde devrimsel yenilikler yerine Galaxy S20’leri olabilecek en iyi hale getirecek. Galaxy S20’ler için yapılan tüm şikayetlerden arındırılacak denilen telefonlar, söylendiği kadarıyla güçlerini 5 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 875 ile Exynos 1000 işlemcilerden alacak. Samsung’un burada yine çiftli yapıyı sunacağı ancak bu sefer artık iki işlemci arasında performans açısından fark olmayacağı aktarılıyor. Yüksek ihtimalle zaten iki işlemci de aynı firma ve aynı mimariler etrafında geliştiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S21 serisi hakkında başka neler biliyoruz?

En son bu üç modelin de ekran altı kamera teknolojisine sahip olmayacağı ortaya çıkmış, daha sonra ise ailenin Galaxy Note 20 serisinde de olduğu gibi ToF sensörü taşımayacağı bilgisi gelmişti. Samsung’un 3.5 mm kulaklık girişini geriye getireceği söylenen telefonlardan Samsung Galaxy S21 Ultra, Ice Universe’e göre arkasında 108 megapiksel çözünürlükte bir ana kamera taşıyor. Bu ana kameranın ISOCELL Bright HM1‘in yerini alacak yeni sensör (HM2 denilebilir) üzerine kurulacağı aktarılıyor. Bu açıdan fotoğraf kalitesinin yüksek olması beklenen Galaxy S21 Ultra, başka kaynaklara göre 60W hızlı şarj teknolojisine de sahip olacak.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

OPPO imzalı ilk akıllı saat modeli