reklamı kapat

POPÜLER

Huawei MatePad Pro

Huawei’den yüksek yenileme hızına sahip ekranlı tablet geliyor

Huawei ürün gamını büyütmeye devam ediyor. Firma şimdi ise yüksek yenileme hızına sahip bir ekran kullanan tablet geliştiriyor.

Huawei, Android tablet pazarında iddialı isimler arasında yer alıyor. Bu tarafta Android tarafı için en üstü Samsung ile beraber tutan şirket, şimdi beğeni toplayacak bir tablet üzerinde daha çalışıyor deniyor. Bu modelin de yukarıda dediğimiz gibi en önemli detayı ekranı olacak gibi görünüyor. Çünkü yeni tablet yüksek ihtimalle 120 Hz bir OLED ya da LCD ekran üzerine kuruluyor. Bu konuda Samsung ve Apple‘ı yakalayacak teknoloji devi, çıkışı ne zaman yapacak henüz bilinmiyor. Burada 90 Hz’lik bir ekranla gelme ihtimali de bulunan ancak 120 Hz duyumları ağır basan Android tablet, başka neler sunacak henüz ortaya çıkmış değil. Huawei imzalı yeni tabletin çok olası olmasa da gücünü 5 nm Kirin 1000 / 9000 işlemciden alma ihtimali de bulunuyor. Bu işlemci ilk defa Mate 40 serisinde kullanılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei tarafından FreeBuds Pro modeli de geliyor

Geçtiğimiz hafta ortaya çıktığı kadarıyla firma “Mermaid” kod adına sahip FreeBuds Pro isimli bir kablosuz kulaklık modelini aktif olarak geliştiriyor. Evan Blass tarafından sızdırılan bu model, henüz tam olarak neler sunacak ya da nasıl görünüyor bilinmiyor. Ancak modelin direkt olarak Apple AirPods Pro karşısına çıkarılacağı duyuluyor. Bazı başka kaynaklar kulaklığın “kulak içi” formunda olacağını ve FreeBuds 3‘ten çok daha iyi gürültü engelleme yapacağını aktarıyor. Ayrıca şirketten iki yeni akıllı saat modeli de yolda bulunuyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Son dönemde karşımıza çıkan en özel otomobil