reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram’dan keşfe yönelik yeni bir özellik daha

Sosyal medyanın en büyük platformlarından birisi olan Instagram, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. İşte son çıkan yenilik;

Facebook’un sahibi olduğu Instagram, kişilerin daha fazla yeni içerik keşfetmesi için bir adım daha attı. Yakında herkese açılacak yeni bir özellik, kişilerin ana akışlarının sonuna öneri fotoğraf ve videolar getirecek. Kişiler takip ettikleri hesaplardan gelen paylaşımların hepsini gördükten, yani “Hepsini Gördün” mesajını aldıktan sonra çıkacak denilen bu önerilen içerikler, birçok kişinin hoşuna gidecek gibi görünüyor. Firma bu şekilde ana sayfada aşağıya doğru “sonsuz kaydırma” dönemini başlatıyor ve bunun için artık keşfet kısmına geçilmesine gerek kalmıyor. Kişilerin uygulamadan ayrılmasını zorlaştıracak da denilen bu özellik, elbette kişilerin ilgisine göre özelleştiriliyor. Biliyorsunuz uygulama sürekli olarak beğenilerinizi ve takip ettiğiniz hesapları analiz ederek algoritmasını özel olarak değiştiriyor. Bu algoritmik takip durumunu iyi bulanlar kadar kötü görenler de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram için bugün QER kod desteği de geldi

Türkiye dahil herkes için aktif edildiği aktarılan QR kod altyapısı, kişilerin birbirlerini takip etmesini kolaylaştırıyor. Artık size özel üretilen QR kodu telefon kamerası ile taratan kişiler, hızlı şekilde IG profilinize gelebiliyor. Sürecin QR kod destekli her kamera uygulamasında çalıştığı aktarılıyor. Bu da gerçekten güzel görünüyor.

İlginiz Çekebilir

Geleceğin roketi ilk kez tam olarak havalandı