reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate X2

Huawei Mate X2 tasarımına işaret eden patentler [Galeri]

Katlanabilir telefon Huawei Mate X2 merakla bekleniyor. Firmanın aldığı yeni patent ise yüksek ihtimalle modelin tasarımını bir kez daha gözler önüne seriyor.

Ekran ve ekran teknolojileri konusunda sağlam kaynaklardan Ross Young, hatırlarsınız yaptığı son paylaşımda Huawei Mate X2 modelinin Samsung Galaxy Z Fold 2 benzeri bir gövde yapısını benimsediğini aktarmıştı. Bünyesindeki yüksek ihtimalle 120 Hz esnek ekranı Samsung ya da BOE‘den gelecek denilen telefon, LetsGoDigital tarafından bulunan sayfada gördüğünüz yeni patent üzerinde bir kez daha karşımıza çıkıyor. Bu patentte Mate Xs’ten farklı olarak ekranı içe doğru katlanan bir telefon görünüyor. Ayrıca bu modelde bir gövdeye entegre stylus kalem de bizleri karşılıyor. Toplam altı farklı kameraya sahip olan bu patentlenen telefon, yan kısmında ikinci bir ekran da taşıyor. Bu ekran birçok kalemde özelleştirilecek deniyor. Bu modelin Mate X2 için en gerçekçi kantı olduğuna inanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate X2 teknik olarak neler sunacak?

Bu konuda halen maalesef çok net bilgiler yok. Ancak telefonun gücünü 5 nm üretim sürecinden çıkacak ve çok güçlü olarak Kirin 1000 (İsmi Kirin 9000 de olabilir) işlemciden alacağı düşünülmüyor. Bu işlemcinin sadece Huawei Mate 40 ailesinde kendisine yer bulacağı gelen son bilgiler arasında yer alıyor. Bu açıdan yeni katlanabilir içerisinde Kirin değil MediaTek ya da Qualcomm imzalı bir işlemci yer alabilir deniyor. Daha önce de söylendiğimiz gibi burada MediaTek’in işlemcileri çok daha olası görünüyor.

İlgili Video

WhatsApp için yakında kullanıma çıkacak yeni özellikler