reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate X2

Huawei Mate X2 için gelen üzücü erteleme haberi

Katlanabilir telefon Huawei Mate X2 için firma kayıtlar almaya başlamış ve çıkışa hazır görünüyordu. Ancak bir erteleme geldi.

Ekran ve ekran teknolojileri konusunda sağlam kaynaklardan Ross Young, hatırlarsınız geçtiğimiz ay yaptığı paylaşımda Huawei Mate X2 modelinin Samsung Galaxy Z Fold 2 benzeri bir gövde yapısını benimsediğini aktarmıştı. Bünyesindeki yüksek ihtimalle 120 Hz esnek ekranı Samsung ya da BOE‘den gelecek telefon, geçtiğimiz aylarda resmi TENAA kayıtlarına da giriş yaptı. Bu önemliydi çünkü modelin ciddi ciddi yolda olduğunu ve çok yakında tanıtılacağını gösteriyordu. Ancak bu böyle olmadı ve sağlam kaynak modelin normalde bu ay tanıtılacağını ancak bunun ertelendiğini aktardı. Bu erteleme kararının arkasındaki neden henüz bilinmiyor. Ancak Huawei’nin ambargo durumu göz önün alındığı zaman bu karar çok büyük de bir sürpriz olmuyor. Ancak Huawei ambargo koşullarına rağmen katlanabilir tarafta pazarı Samsung’a bırakmak istemiyor. 66W hızlı şarj ile yolda olduğu bilinen Mate X2, yüksek ihtimalle gücünü Kirin 9000 işlemciden alıyor. Ancak burada Snapdragon işlemci ihtimali de bulunuyor. Bazı kaynaklar Qualcomm artık Huawei’ye 5G’li olmayan işlemcilerinden verebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate X2  geldiği zaman global pazarda çok öne çıkmayacak

Çünkü Huawei’nin halen Android lisansı bulunmuyor. Bu açıdan Mate X2 için önemli bir beklenti bulunuyor. O da telefonun Huawei’nin kendi geliştirdiği işletim sistemi HarmonyOS üzerine kurulma ihtimali. Firma 2021’de bu işletim sistemini telefonlara getiriyor ve yenileri bırakın eski cihazlar dahi HarmonyOS’a geçirilecek açıklaması yapılıyor. Bu açıdan Mate X2’nin de kutusundan HarmonyOS ile çıkması sürpriz olmayacaktır.

Not: Görsel temsilidir

İlgili Video

WhatsApp için yakında kullanıma çıkacak yeni özellikler