reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate X2

Huawei Mate X2 için tüm kilit teknik özellikler sızdırıldı

Katlanabilir telefon modeli Huawei Mate X2 için beklenmedik bir sızıntı geldi ve modelin tüm kilit teknik detayları ortaya çıktı.

Ekran ve ekran teknolojileri konusunda sağlam kaynaklardan Ross Young, hatırlarsınız geçtiğimiz ay yaptığı paylaşımda Huawei Mate X2 modelinin Samsung Galaxy Z Fold 2 benzeri bir gövde yapısını benimsediğini aktarmıştı. İşte bu model en son ertelendi haberiyle gündeme geldi. Modelin yeni tanıtım tarihi haken bilinmiyor ancak cihaz ciddi ciddi yolda bulunuyor. Hatta Çin merkezli sağlam bir kaynak tarafından yapılan yeni sızıntıya göre cihazın içerisinde 8 inç, dışarıda ise 6,45 inç ekran yer alıyor. Selfie kamerası 16 megapiksel çözünürlükte olan Mate X2, arkasında ise dörtlü kamera sistemi taşıyor. Eğer doğruysa burada 50 megapiksel + 16 megapiksel + 12 megapiksel + 8 megapiksel kameralar bir araya geliyor. Gücünü Kirin 9000 işlemciden alacak telefon, 4.400 mAh pil üzerine kuruluyor ve burada 66W hızlı şarj sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate X2  geldiği zaman global pazarda ses getiremeyebilir

Çünkü Huawei’nin halen Android lisansı bulunmuyor. Bu açıdan Mate X2 için önemli bir beklenti bulunuyor. O da telefonun Huawei’nin kendi geliştirdiği işletim sistemi HarmonyOS üzerine kurulma ihtimali. Firma 2021’de bu işletim sistemini telefonlara getiriyor ve yenileri bırakın eski cihazlar dahi HarmonyOS’a geçirilecek açıklaması yapılıyor. Bu açıdan Mate X2’nin de kutusundan HarmonyOS ile çıkması sürpriz olmayacaktır. Ancak kişilerin yeni bir işletim sistemli cihaz çok yüksek rakamlar ödemesi çok da olası değil.

Not: Görsel temsilidir

İlgili Video

Samsung’un ilginç yeni aksesuar modeli