reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P50 Pro

Huawei P50 ve Mate 50 serisine yönelik üstü kapalı işlemci açıklaması

Huawei’den Huawei P50 ve Mate 50 serisine yönelik üstü kapalı bir işlemci açıklaması geldi. Firma modellerde tanıdık bir işlemci kullanacak.

Huawei P40 serisinin yerini alacak Huawei P50 serisi, yüksek ihtimalle 2021 Mart ayında karşımıza çıkarılacak. Çok yüksek rakamlarda üretilmeyecek, birçok pazarda da kolay şekilde bulunamayacak telefonlardan sonra 2021’de bir de Mate 50 serisi bizleri karşılayacak. İşte bu telefonlar ortak olarak güçlerini Kirin 9000 işlemciden alacak. Hatta bu işlemcinin yine 2021’de gelecek firmanın yeni katlanabilir telefonunda da olacağı aktarılıyor. Firma burada direkt olarak isim vermiyor ancak resmi olarak gelecek modellerimiz için ambargo şartları altında büyük oranda Kirin 9000 stoğu ayırdık açıklamasını yapıyor. Bu da mevcut şartlar ışığında firma için oldukça mantıklı bir adım olarak görülüyor. 5G entegre olarak çalışan 5 nm işlemci Kirin 9000, 15.3 milyar transistöre sahip ve Huawei’ye göre en yakın rakibinden yüzde 30 daha fazla transistör barındırıyor. Tam 24 çekirdekli Mali-G78 GPU ile benzersiz oyun keyfi getiren Kirin 9000, performans konusunda halen çok iddialı bir konumda yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P50 serisi kamera konusunda iddia geliyor

Telefonların geçtiğimiz aylarda telefoto / zoom kameralarında “liquid lens” teknolojisi kullanılacak bilgisi ortaya çıkmıştı. Temel olarak “sıvı lens” diyebileceğimiz bu yeni nesil teknoloji, sabit lenslerden farklı olarak farklı optik elementleri mekanik parçalar ile hareket ettirerek ya da kullanarak değil, sıvı içinden elektrik akımı geçirerek şekil değişimi sağlıyor ve zoom ile netleme getiriyor. Bu yeni sistemin özellikle zoom hızı ve netleme konusunda inanılmaz iyi olduğu aktarılıyor. Telefonların bu bağlamda tam 200x hibrit zoom getirebileceği de gündemde.

İlginizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin HUD sistemi