reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P40 Pro Watch GT 2

Huawei P50 serisi önemli bir kamera teknolojisiyle geliyor

Huawei P50 serisi kamera konusunda firmanın şimdiye kadar yaptığı en iyi modeller olacak. Bunu yeni bir teknoloji mümkün kılacak.

Huawei P40 serisinin yerini alacak Huawei P50 serisi, biliyorsunuz ABD’nin ambargo şartlarına rağmen kesin olarak yolda bulunuyor. Resmi olarak 2021’in ilk yarısında raflardaki yerini alacak açıklaması yapılan aile, çok sayıda üretilemeyecek olmasına rağmen çok dikkat çekecek gibi görünüyor. Çünkü sağlam kaynaklara göre telefonların telefoto / zoom kameralarında “liquid lens” teknolojisi kullanılacak. Temel olarak “sıvı lens” diyebileceğimiz bu yeni nesil teknoloji, sabit lenslerden farklı olarak farklı optik elementleri mekanik parçalar ile hareket ettirerek ya da kullanarak değil, sıvı içinden elektrik akımı geçirerek şekil değişimi sağlıyor ve zoom ile netleme getiriyor. Bu yeni sistemin özellikle zoom hızı ve netleme konusunda inanılmaz iyi olduğu aktarılıyor ve Huawei’nin bunun için patentler aldığı da biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P50 serisi hakkında başka neler biliyoruz?

Telefonlar, kısa süre önce açıklama yapan kaynaklara göre güçlerini Mate 40 serisi gibi 5 nm üretim sürecinden çıkan Kirin 9000 işlemciden alıyor. Bu açıdan performansları yüksek olacak telefonlar, yüksek ihtimalle üç farklı versiyondan oluşuyor. Ekranlarında Samsung ya da LG’den gelecek OLED paneller kullanılacak Huawei P50 serisi, kesin olarak 5G desteğine sahip olacak ve Android lisansı halen alınamadığı için HMS ile AppGallery temelinde yolda bulunuyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlgili Video

WhatsApp için yakında kullanıma çıkacak yeni özellikler