reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy SmartTag

Takip odaklı Samsung Galaxy SmartTag Türkiye’de satılacak mı?

Samsung Galaxy S21 ailesiyle beraber tanıtılan takip odaklı Samsung Galaxy SmartTag, Türkiye pazarı konusunda bir soru işareti oluşturuyor.

Samsung Galaxy SmartTag, Samsung’un temel olarak Tile benzeri en yeni aksesuarı. Kaybetmek istenmeyen ürünlere takılarak (Örneğin bir valiz, çanta ya da otomobil anahtarı) takip edilmesi için hazırlanan ürün, bu açıdan birçok kişiyi fazlasıyla memnun edecek gibi görünüyor. Ancak bu merak edilen ürün Türkiye pazarında henüz beraber tanıtıldığı Galaxy S21 ailesi ve Galaxy Buds Pro kablosuz kulaklık gibi satılmıyor. Samsung Türkiye’den ürün hakkında resmi bir açıklama da gelmiş değil. Ancak ürünün resmi Türkiye sayfası açılmış durumda. Bunun Türkiye satışına işaret ettiğini düşünüyoruz ancak yine de ürün için şimdilik “yüzde 100 Türkiye’de satılacak” demek oldukça zor görünüyor. Bu konuda firmadan resmi bir açıklama bekleniyor.

Samsung Galaxy SmartTag için tüm detaylar

220 mAh CR2032 piliyle tam 280 günlük pil ömrü sunan ürün, çok düşük enerji harcıyor çünkü Bluetooth 5.0 LE temelinde görev yapıyor. Daha sonra gelecek 39 dolarlık “Plus” modelde ise UWB teknolojisi yer alıyor. Tanıtım videosunu aşağıda izleyebileceğiniz SmartTag, Android 8 ve üzeri tüm Samsung akıllı telefonlar ile uyumlu olarak kullanılabiliyor. Tüm ayarları SmartThingsFind uygulaması üzerinden yapılan ürün, objelerin uzaklığını uygulamadan görsel olarak gösterebiliyor ve istenirse ses de verebiliyor.

SmartTag, Galaxy Find ağı ile kullanımdaki Samsung telefonlar üzerinden yayılan / toplanan sinyal ile takip gerçekleştirebiliyor. Milyonlarca Galaxy telefonun tarama sürecine gizliliğin ihlal edilmeden katılması takip ile konumlandırma konusunda kilit görünüyor. Plastik bir gövdesi bulunan ve çok hafif olan Galaxy SmartTag, elbette yağmurdan etkilenmiyor. Uçtan uca güvenlik ve yerleşik şifreleme ile görev yapan Tile rakibi, Avrupa’da 30 dolar fiyat etiketine sahip. 

İlgili Video