reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy SmartTag

Samsung Galaxy SmartTag Türkiye’de satışa çıktı; işte fiyatı

Samsung Galaxy S21 ailesiyle beraber tanıtılan takip odaklı Samsung Galaxy SmartTag, Türkiye pazarına giriş yaptı.

Samsung Galaxy SmartTag, Samsung’un temel olarak Tile benzeri en yeni aksesuarı olarak Türkiye’de de merak uyandırıyordu. Kaybetmek istenmeyen ürünlere takılarak (Örneğin bir valiz, çanta ya da otomobil anahtarı) takip edilmesi için hazırlanan ürün, bu açıdan birçok kişiyi fazlasıyla memnun edecek gibi görünüyor. SmartTag biliyorsunuz beraber tanıtıldığı Galaxy S21 ailesi ve Galaxy Buds Pro kablosuz kulaklık gibi hemen Türkiye’de satışa çıkmamıştı. Bu konuda bekleyiş ise kısa süre önce sona erdi. Ürün resmi olarak 299 TL gibi bir fiyattan firmanını resmi satış kanalındaki yerini aldı. Modelin fiyatıyla Türkiye’de işi zor görünüyor. Ancak yurt dışı fiyatı üzerinden güncel kur ışığında fiyat maalesef “normal” duruyor.

Samsung Galaxy SmartTag için tüm detaylar

220 mAh CR2032 piliyle tam 280 günlük pil ömrü sunan ürün, çok düşük enerji harcıyor çünkü Bluetooth 5.0 LE temelinde görev yapıyor. Daha sonra gelecek 39 dolarlık “Plus” modelde ise UWB teknolojisi yer alıyor. Tanıtım videosunu aşağıda izleyebileceğiniz SmartTag, Android 8 ve üzeri tüm Samsung akıllı telefonlar ile uyumlu olarak kullanılabiliyor. Tüm ayarları SmartThingsFind uygulaması üzerinden yapılan ürün, objelerin uzaklığını uygulamadan görsel olarak gösterebiliyor ve istenirse ses de verebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SmartTag, Galaxy Find ağı ile kullanımdaki Samsung telefonlar üzerinden yayılan / toplanan sinyal ile takip gerçekleştirebiliyor. Milyonlarca Galaxy telefonun tarama sürecine gizliliğin ihlal edilmeden katılması takip ile konumlandırma konusunda kilit görünüyor. Plastik bir gövdesi bulunan ve çok hafif olan Galaxy SmartTag, elbette yağmurdan etkilenmiyor. Uçtan uca güvenlik ve yerleşik şifreleme ile görev yapan Tile rakibi, 30 dolar fiyat etiketine sahip. 

İlgili Video