reklamı kapat

POPÜLER

reTyre bisiklet lastik

Bisiklet lastiklerine yeni bir bakış açısı getiren reTyre artık çok daha iyi hale geldi [Video]

Bisiklet pazarının son dönemde gördüğün en yenilikçi adımlarından olan reTyre artık çok daha iyi hale geldi. İşte detaylar;

reTyre ilk olarak 2018 yılında karşımıza çıkmıştı. Kickstarter üzerinde hayat bulan bu ürün, temel olarak üstü değiştirilebilen bisiklet lastiklerini karşımıza getirdi. Kısaca hatırlamak adına bisiklet tarafında lastik değiştirmenin arkasında bisikletin kullanılacağı yol şartına uygun dişleri seçmek yer alıyor. Örneğin asfalt için düz lastik tercih edilirken, arazide tutunmak için geniş ve derin dişli lastiklere ihtiyaç duyuluyor. İşte bu bağlamda hazırlanan reTyre, yüzeye göre lastik değiştirme ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Çünkü bu altyapıda istenilen türde lastik yüzeyi / kaplaması hazırlanan temel lastiğin üzerine fermuarlı sistem kullanılarak takılabiliyor. Gerçekten çok kullanışlı olan ve büyük zaman kazancı getiren sistem, arada geçen zamanda üçüncü jenerasyona geçiş yapmış durumda.

Aktarıldığı kadarıyla yeni sürüm diğer iki versiyonun incelemelerde söz edilen tüm olumsuz yanlarını ortadan kaldırıyor. Son versiyon ile özellikle üst yüzeyin birleştiği noktada oluşan ve her tam turda hissedilen ek noktası kaldırılmış durumda. Ayrıca son sürümde fermuar biraz daha aşağıya çekilmiş ve bu da diğer sürümlerdeki istenmeyen yüzey hareketini ortadan kaldırarak daha sağlam / sıkı bir tutuş ile bağlantı getirmiş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

reTyre, bisiklet sahipleri için gerçekten çok güzel görünüyor

Her yol şartına uygun tutuşa saniyeler içerisinde geçilmesine imkan tanıyan ürün, temel lastik olarak halen 26 inç, 27,5 inç, 28 inç ve 29 inç boyutlarda alınabiliyor. Bisiklet lastiğine modüler yapıyı getiren reTyre, kişilere elbette farklı yol şartları için birçok yüzey sunuyor. Bu yüzeylerin fiyatları Avrupa’da 38 eurodan 74 euroya kadar çıkıyor. Temel lastik fiyatı ise 29 eurodan başlıyor. Ürünün tam olarak nasıl çalıştığını yukarıdaki kısa videoda izleyebilirsiniz.