reklamı kapat

POPÜLER

bisiklet CHOKA

Akılcı yaklaşım; lastik şişirebilen bisiklet gövdesi sistemi

Bisiklet sürücüleri için hazırlanan CHOKA isimli sistem, lastik şişirmek için harici bir pompa taşınmasına olan ihtiyacı bitiriyor.

Advertisement

Bisiklet sürücüleri sık sık lastik patlama durumu ile karşı karşıya kalıyor. Özellikle zorlu arazilerde sürüş yapanların başına gelen bu durum için çoğu kişi yanında ufak da olsa bir pompa taşıyor. Aynı zamanda pompayı arazi duruma göre lastik basıncını değiştiren sürücüler de sık sık kullanıyor. İşte bu ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirilen CHOKA, şu an Kickstarter üzerinde destek arıyor. CHOKA bir standart bisiklet gövdesi ancak benzerlerinden farklı olarak içi hava ile doldurulmuş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu sayede lastik indiği ya da patladığı zaman direkt olarak gövde içerisinde barındırılan hava ve beraberindeki bağlantı hortumu ile şişirilebiliyor. Bu da gerçekten kağıt üzerinde çok kullanışlı görünüyor. Ağırlığı artırmamak adına için boş tüp şeklindeki bisiklet gövdeleri aslında içerisinde hava saklamaya oldukça müsait ve bunu Fransız tasarımcılar pratik hale getirmeyi başarmış durumda. Kişilerin güvenli şekilde hava basabileceği her yerde hava ile doldurabileceği (Normal bisiklet pompası ile evde doldurmak da mümkün) bu gövde, aşırı şişirmeye karşı güvenlik önlemlerine de sahip deniyor.

Ticari sürüm böyle olacak deniyor

CHOKA bisiklet sistemi dikkat çekiyor

Bu sistemin mevcut haliyle üç adet 27.5 x 2.80 ve iki adet 700 x 45C lastiği tamamen şişirebildiği aktarılıyor. İki farklı gövde tipine sahip olan CHOKA için tek kötü yan ise fiyat oluyor. Proje toplamında 117 bin dolar toplamak isteyen geliştirici, ürünü için en az 990 euro‘luk bir fiyat belirlemiş durumda. Bu da güncel kur ile kargo hariç 9 bin TL gibi fiyat yapıyor. Yani ufak bir pompa alıp çok rahat olmasa da bir şekilde taşımaya devam etmek şimdilik çok daha mantıklı görünüyor.

Türkiye’de şu an satılan hemen hemen tüm elektrikli bisikletlere buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

En son çıkan elektrikli bisikletlerden