reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

reTyre bisiklet lastik

Lastik değişimini bitiren şaşırtan bisiklet inovasyonu [Video]

Motorlu taşıtlarda olduğu gibi bisikletler için de farklı lastikler bulunuyor. Ancak kimilerine lastik değiştirmek zor geliyor. İşte bu kişilere özel lastik değişimini bitiren bisiklet inovasyon var.

Advertisement

Lastik değiştirmenin arkasında bisikletin kullanılacağı yol şartına uygun dişleri seçmek yer alıyor. Örneğin asfalt için düz lastik tercih edilirken, arazide tutunmak için geniş ve derin dişli lastiklere ihtiyaç duyuluyor. İşte bunun için hazırlanan bir inovasyon, tüm lastiği değiştirme sorununu ortadan kaldırıyor. Norveç merkezli tasarımcılar, karşımıza fermuarlı lastik altyapısı reTyre çıkıyor. Bu lastikte, istenilen türde lastik yüzeyi / kaplaması mevcut yüzeyin üzerine fermuarlı sistem kullanılarak takılabiliyor. Gerçekten çok kullanışlı görünen ve büyük zaman kazancı kazandırıyor denilen lastik, oldukça sağlam olarak da nitelendiriliyor. Katlanabilen dış kaplamaları kolaylıkla taşınabilen lastik, bağış platformu Kicstarter üzeride konulan 10 bin dolar hedefi 24 bin dolar seviyesine getirmeyi başarmış bir noktada yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
reTyre bisiklet lastik
reTyre bisiklet lastik

reTyre, bisiklet sahipleri için gerçekten çok güzel görünüyor

Her yol şartına uygun tutuşa saniyeler içerisinde geçilmesine imkan tanıyan ürün, 26 inç, 27,5 inç, 28 inç ve 29 inç boyutlarda hazırlanmış. Bisiklet lastiğine modüler yapıyı getiren reTyre, aynı zamanda ikinci bir katman olarak patlamaya karşı da koruma sağlıyor. Özellikle Norveç ve genel olarak Avrupa pazarında satışta olan lastik, lastik başına 36 ila 70 dolar arasında fiyat etiketine sahip. Yüzeylerin ise 55 ila 70 dolar arasında değiştiği belirtiliyor.