reklamı kapat

POPÜLER

apple watch series 4
xiaomi

Giyilebilir cihaz pazarındaki en iyi şirketler açıklandı

Akıllı telefon pazarındaki güçlü büyüme artık geçmişte kaldı. Akıllı telefon sevkiyatlar 2018 yılının üçüncü döneminde sadece yüzde 1.8 arttı.

Ancak IDC tarafından yayınlanan son rakamlara göre giyilebilir ürünler segmenti hala oldukça iyi durumda. 30 Eylül’de sona eren üç ay boyunca, küresel giyilebilir gönderiler etkileyici bir şekilde 32 milyon üniteye ulaştı. Bu rakam, 2016 yılının üçüncü çeyreğinde satılan 26,3 milyon adete karşılık yüzde 21,7’lik bir artışı temsil ediyor ve büyük ölçüde piyasadan tamamen farklı segmentlerde rekabet eden iki şirket olan Xiaomi ve Apple’a düşüyor.

2018 yılının üçüncü çeyreğinde Xiaomi, Mi Band 3’ün başarısı sayesinde fitness bandına hakim olmaya devam etti. Avrupa ve Afrika gibi uluslararası pazarlara devam eden genişlemesine rağmen, Çin’de giyilebilir cihaz 6.9 milyon adet satıldı. Öte yandan Apple, bir yıl öncesine ait 2,7 milyon üniteden yüzde 54 artışla bir kez daha 4,2 milyon adet ile bir numaralı akıllı saat üreticisi oldu. Akıllı saat segmentinin başka bir yerinde, Fitbit, Versa güçlü satışlarıyla ikinci sıradaki yerini sağlamlaştırdı. Huawei daha sonra Samsung’un liderliğini sürdürmek için yeterli Huawei Watch serisine bazı ince güncellemeler sayesinde üçüncü oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple ve Fitbit’ten giyilebilir pazarda önemli başarı

Geleceğe bakacak olursak, Apple Watch Series 4’ün daha büyük ekran ve sağlık odaklı özellikleri sayesinde akıllı saat segmentinde önemli bir satış artışı sağlaması bekleniyor. Benzer şekilde, Fitbit’in sağlık konusuna odaklanışı, Fitbit akıllı saatlerin satışını da artıracak.

İlginizi çekebilir

Xiaomi mağazasından görüntüler