reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Band 5

Giyilebilir cihaz pazarının ikinci çeyrekteki liderli belli oldu

Giyilebilir cihaz pazarıyla ilgili yeni bir araştırma yapıldı. Araştırma şirketi Canalys, giyilebilir cihaz pazarının liderinin Xiaomi olduğunu belirtti.

İkinci çeyrek raporuna göre Xiaomi, 8 milyon sevkiyat gerçekleştirdi. İkinci sırada Apple yer alıyor. Apple’ın ikinci çeyrekte 7.9 milyon Apple Watch sevkiyatı gerçekleştirdiği ifade ediliyor. Apple’ın pazar payını ise bir önceki çeyreğe göre artırdığı görülüyor. Listenin üçüncü sırasında Huawei bulunuyor. Huawei’nin 2021 yılının ikinci çeyreğinde 3.7 milyon giyilebilir cihaz sevkiyatı yaptığı dile getiriliyor. 2020 yılının ikinci çeyreğinde yüzde 21 pazar payına sahip olan Huawei’nin 2021 yılının ikinci çeyreğindeki pazar payı ise yüzde 9.2. Giyilebilir cihaz pazarının dördüncü sırasında ise Fitbit karşımıza çıkıyor. Bu yılın ikinci çeyreğinde 3 milyon cihaz sevkiyatı gerçekleştiren şirket pazar payını da bir önceki çeyreğe göre artırmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple ve Samsung yeni cihazlarıyla iddialı geliyor

Samsung giyilebilir cihaz pazarında listenin beşinci sırasında yer alıyor. Bu yılın ilk çeyreğinde 2.5 milyon cihaz sevkiyatı gerçekleştiren Samsung’un pazar payını bir önceki çeyreğe göre artırdığını söylemek mümkün. Samsung yeni satışa sunduğu Galaxy Watch 4 ile satışlarını daha da artırması bekleniyor. Apple da önümüzdeki ay Apple Watch Series 7’yi tanıtmaya hazırlanıyor.  Apple da yeni saat modeliyle listede liderliğe oturabilir.
Xiaomi

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın