reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 3
Apple Watch Series 3
Apple Watch Series 3

Apple’dan giyilebilir cihaz pazarında önemli başarı

Canalys‘ten gelen yeni araştırma verilerine göre Apple, giyilebilir cihaz konusundaki liderliğini geri aldı. Bu yılın üçüncü çeyrek sonuçlarına göre Apple, kısa bir süre önce satışa sunulan Apple Watch Series 3 sayesinde giyilebilir cihaz pazarındaki liderliğini ele geçirdi. Verilere göre şirket, bu yılın üçüncü çeyreğinde 3,9 milyon birim Apple Watch sevkiyatı gerçekleştirdi.

Apple’ın önceki yılın aynı çeyreğinde 2,8 milyon Apple Watch satışı gerçekleştirdiğini söyleyelim. Yüzde 23’lük payla liderliğini koruyan Apple’ı yüzde 21 payla Xiaomi takip ediyor. Canalys’in iddiasına göre Apple, kısıtlı malzeme sebebiyle yalnızca 800 bin adet Apple Watch Series 3 LTE sevkiyatı gerçekleştirdi. Servis sağlayıcıların yeni Apple Watch talebini hafife aldıklarını söyleyen Canalys, önümüzdeki yıl Apple Watch satışlarının daha da artacağını söylüyor.

Apple, Apple Watch Series 3 yardımıyla giyilebilir cihaz pazarındaki liderliğini sürdürüyor

Üçüncü çeyrekte toplam 17,3 milyon giyilebilir cihaz satışı gerçekleştirdiğini belirten Canalys, üçüncü çeyrekte Xiaomi’nin 3,6 milyon, Fitbit’in ise 3,5 milyon sevkiyat gerçekleştirdiğini dile getirdi. Üçüncü sırada yer alan Fitbit’i sırasıyla Huawei ve Samsung‘un takip ettiğini belirtelim. Apple’ın önümüzdeki tatil döneminde daha çok Apple Watch satması ve liderliğini sürdürmesi bekleniyor.

Apple Watch