reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch

Apple Watch Series 3’ten beklenmedik başarı

Apple, geçtiğimiz yıl satışa sunduğu Apple Watch Series 3 ile ilgili bilgili paylaştı. Apple tarafından paylaşılan bilgiye göre yeni Apple Watch Series 3, bu yılın ilk çeyreğinde en iyi çeyrek rakamına ulaştığını belirtti ve Series 2’den yaklaşık iki katı hacminde satış yaptığını dile getirdi.Apple’ın “Diğer” kategorisi, Apple TV, Apple Watch, Beats, iPod, Apple markalı ve üçüncü parti aksesuarları içeren şirketin gelirleri de  5,5 milyar dolara ulaştı.

Araştırma şirketi Canalys‘in kısa bir süre önce paylaştığı verilere göre Apple, giyilebilir cihaz konusundaki liderliğini geri almıştı. 2917 yılının üçüncü çeyrek sonuçlarına göre Apple, kısa bir süre önce satışa sunulan Apple Watch Series 3 sayesinde giyilebilir cihaz pazarındaki liderliğini ele geçirdi. Verilere göre şirket, bu yılın üçüncü çeyreğinde 3,9 milyon birim Apple Watch sevkiyatı gerçekleştirdi.

Apple Watch Series 3 ne gibi özellikler sunuyor?

watchOS 4 güncellemesi ve yeni teknik özelliklerin yardımıyla bir akıllı saat olmanın ötesine geçen Apple Watch Series 3,  çift çekirdekli işlemcisiyle önceki modellerden yüzde 70 daha hızlı. Yaklaşık 18 saatlik pil ömrü olan bu akıllı saatin en dikkat çekici özelliği LTE desteği oluyor. Daha önce de pek çok LTE destekli giyilebilir cihazla karşılaştık. Fakat akıllı saatin iPhone ile birlikte çalışıyor olması onu daha pratik bir hale getiriyor. Bu özelliği kullanabilmek için başka bir numara veya yeni bir SIM kart almak gerekmiyor. Akıllı saat, iPhone’da yer alan hattı kullanmaya devam ediyor. Ancak telefonu her an yanımızda tutma zorunluluğunu kaldırıyor. iPhone’unuz olmadan akıllı saat ile arama yapmak ve mesaj atmak mümkün oluyor. Apple Watch Series 3 suya dayanıklı olmasıyla da öne çıkıyor. Bunun yanında 8 GB dahili hafızası sayesinde depolama alanı problem olmaktan çıkıyor. Bunun 2 GB’ı ise müziğe ayrılıyor. Apple Watch Series 3 Nike+’ın Türkiye’deki satış fiyatı ise 1.649 TL. Apple Watch Series 3 hakkındaki tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.