reklamı kapat

POPÜLER

tim cook

Apple’ın dördüncü çeyrekteki geliri tam 51,5 milyar dolar!

22 Temmuz’da üçüncü çeyrek sonuçlarını paylaşan Apple, şimdi de 2015 mali yılının dördüncü çeyrek sonuçlarını yayınladı. Apple tarafından yapılan açıklamaya göre şirket 51,5 milyar dolar gelir ve 11,1 milyar dolar kar elde ettiğini açıkladı.

Hisse senedi başına 1,96 dolar kazanç kaydettiğini belirten Apple’ın 2014’ün dördüncü çeyreğinde 42,1 milyar dolar gelir ve 8,5 milyar dolar kar elde ettiğini hatırlatalım. iPhone satışlarının 48 milyon birime ulaştığını belirten Apple, dördüncü çeyrekte iPad satışlarının 9,8 milyon birim, Mac satışlarının ise 5,7 milyon birim olduğunun altını çizdi. Apple, nisan ayının sonunda satışa sunduğu Apple Watch satışlarıyla ilgili bilgi vermekten kaçındı.

Diğer ürünler kategorisi altındaki satışların geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 61 oranında artarak 3 milyar dolara ulaştığını söyleyen Apple’ın bu rakama ulaşmasında Apple Watch’un etkili olduğu belirtiliyor. 2015 yılının Apple için en başarılı yıllardan biri olduğunu belirten Apple CEO’su Tim Cook, şimdiye kadarki en güçlü gelir büyümesi kaydettiklerini ifade etti. Kısa bir süre sonra satışa sunulacak iPad Pro ve yeni Apple TV ile Apple’ın gelirlerinin daha da artması bekleniyor.

YORUMLAR