reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes’in yeni vizyonu Japonya’nın bile ötesinde [Video]

28 Ekim 2015

Mercedes’in geçtiğimiz gün karanlıklar içinde gösterdiği yeni konsepti nihayet görücüye çıktı. Tokyo Otomobil Fuarı’na özel olarak hazırlanan Mercedes Vision Tokyo isimli konsept, Japon üreticilerin bile ağzını açık bırakacak cinsten.

10 yıl sonra otomobillerin nasıl görüneceğini merak ediyorsanız, Vision Tokyo’ya bakabilirsiniz. Zira hem fütüristik dış tasarımı hem de teknolojiden geçilmeyen iç mekanıyla Mercedes Vision Tokyo “gelecekten gelen” tabirini sonuna kadar yansıtıyor. Alman üreticinin bir diğer fantastik modeli F 015 Luxury in Motion‘ı da unutmamak gerek elbette. Bir minivan şeklinde tasarlanan Tokyo Vision, lüks kardeşinden daha büyük ve daha geniş. 4803 mm uzunluk 2100 mm genişlik ve 1600 mm yükseklik ölçüleriyle Vision Tokyo neredeyse ev ferahlığı sunuyor.

mercedes-benz-vision-tokyo-concept-013-1
Otomobilin yukarı doğru açılan kapılarından içeri girdiğimizde kendimizi Jetgiller’in bir sahnesinde gibi hissediyoruz. Minimalist dış tasarımına karşı Vision Tokyo’nun içi çok daha zengin. Geleneksel koltuk yerleşiminden farklı olarak Vision Tokyo’da iç mekanın tamamını kaplayan bütünleşik bir koltuk tasarımı yer alıyor. Ortada kalan boş alanda neler yapabileceğiniz tamamen hayal gücünüze kalmış. Mercedes’in paylaştığı görsellerde bu kısımda holografik bir eğlence sistemi yer alıyor.

İçeride teknolojiden sıkılıp arabayı kullanmaya karar verirseniz koltuk takımının bir ucu sürücü koltuğuna dönüşüyor ve ön panele gömülü olan direksiyon simidi ortaya çıkıyor. Vision Tokyo’nun normalde sürücüsüz gidecek şekilde geliştirildiğini belirtelim. Hidrojen yakıt hücresine sahip olan otomobil, elektrikli motorunun da yardımıyla toplamda 980 kilometre yol yapabiliyor.

VİDEO

YORUMLAR