reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 7’de Samsung’un OLED ekranı kullanılabilir

İlk iPhone’dan bu yana LCD ekran kullanmaya devam eden Apple, hem tasarım hem de donanım anlamında büyük değişiklerle gelmesi beklenen iPhone 7’de farklı bir ekran kullanmaya hazırlanıyor. İddialar doğruysa Apple için işlemci üreten Samsung, yeni nesil iPhone’ların ekranlarını da geliştirecek gibi görünüyor.

Söylenenlere göre Apple Samsung’un geliştirdiği OLED ekran örneklerini inceleme altına almış durumda. Böylece Apple, LCD ve OLED ekran arasında tercih yaparak iPhone 7’de hangisini kullanacağına karar verecek. Ayrıca aktarılan bilgilere göre Apple Watch’un ekran üreticileri arasına Samsung da dahil olacak. Bu zamana kadar Apple Watch’un ekranını yalnızca LG geliştiriyordu ancak yakında bu durum değişecek gibi. Apple veya Samsung’dan konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmiş değil ancak iPhone 7’de farklı bir ekran görürsek şaşırmamak gerek.

*Haberde kullanılan temsili görsel iPhone 6s’e aittir.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“iPhone 7’de Samsung’un OLED ekranı kullanılabilir” için bir cevap

  1. liriketki dedi ki:

    gidişata bakarsak 5000 TL civarında gelir iphone 7. memlekette üçyüz-beşyüz kişi alabileceğinden çok da alkışlık bir durum değil gibi duruyor. isterlerse katlanan ekran çıkarsınlar. maaliyeti max 50 tl olan gb varyasyonlarının arasına 500 tl koymak gerçekten içler acısı. yabancı firmaların türkiye’deki alım gücüne göre fiyat politikası izlemesi gerekecek sanırım. yoksa teker teker çekilirler pazardan.