reklamı kapat

POPÜLER

Apple, iPhone’larda LCD ekran kullanmaya devam etmeyi planlıyor

iPhone 7’nin büyük değişikliklerle birlikte geleceğini biliyoruz. Bu değişikliklerden birinin de ekran teknolojisinde gerçekleşeceği düşünülüyordu. Fakat son gelen iddialar, Apple’ın birkaç sene daha aynı ekran teknolojisini kullanmaya devam edeceği yönünde.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz haftalarda iPhone 7’de Samsung’un AMOLED ekranlarının kullanılabileceği iddiası gündeme bomba gibi düşmüştü. İlk iPhone’dan bu yana ekran teknolojisinde değişikliğe gitmeyen iPhone’un böyle bir hamle yapacağı düşüncesi oldukça heyecan yaratmıştı. Daha önce birçok farklı analizde bulunan ve genelde tahminleri doğru çıkan Ming-Chi Kuo, 2018 yılına kadar LCD ekran kullanan iPhone’ların üretimine devam edeceğini belirtiyor. Dolayısıyla iPhone 8’e kadar AMOLED ekrana geçilmeyeceği iddia ediliyor.

Apple’ın ünlü tasarımcısı Jony Ive LCD ekranlardan hiç memnun değil. Gerçekleştirdiği bir röportajda LCD ekranların çok eski göründüğünü belirten Ive, Apple Watch’ta kullanılan AMOLED ekrandan övgüyle söz etmişti. Ive’ın bu memnuniyetsizliği AMOLED’e geçişi hızlandıracak mı sorusunun cevabını alabilmemiz için bir süre daha beklememiz gerekiyor.