reklamı kapat

POPÜLER

Bekarlar Günü alışveriş çılgınlığı rekora koşuyor [Video]

Çin’in e-ticaret sitesi Alibaba, 2009’dan beri düzenlediği özel alışveriş festivali Bekarlar Günü‘nde rekor satış gerçekleştirdi. Alibaba, etkinliğin start almasıyla birlikte ilk 1,5 saatte satışların 5 milyar doları geçtiğini belirtti.

Dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden olan Alibaba‘nın Bekarlar Günü fikri ilk olarak 2009’da hayata geçirildi. Müşterileri çevrim içi alışverişe çekmek için büyük indirimler ve promosyonların yapıldığı uydurma bir festival olan Bekarlar Günü, Amerika’nın yıl sonuna doğru büyük indirimlere sahne olan Black Friday etkinliğinin bir benzeri. 2014’teki etkinlikte toplam 9,34 milyar dolarlık satış yapan Alibaba, 11 Kasım gece yarısı başlayan bu yılki etkinliğinde ilk sekiz dakikasında 1 milyar doları aştı. Daha öğlen saatlerinde 8 milyar dolara ulaşan satışlarıyla Alibaba bu yıl, geçen yılın satışlarını ikiye katlayacak gibi görünüyor.

10 Kasım günü gerçekleştirilen gala gecesinde Alibaba grubu başkanı Jack Ma‘yla beraber sahneye çıkan son James Bond Daniel Craig‘in yanı sıra House of Cards‘daki ABD Başkanı Frank Underwood rolüyle Çinlilere seslenen Kevin Spacey, etkinliğin tanıtımına katkıda bulunmuş oldu. Kevin Spacey’nin Başkan Underwood olarak yayınladığı mesajını buradan izleyebilirsiniz.

VİDEO
https://www.youtube.com/watch?v=3xxNlzUh56k