reklamı kapat

POPÜLER

iPhone

2018 iPhone’lar hakkında son detaylar

Fast Company’nin haberine göre Intel, Apple’ın bu yıl piyasaya süreceği yeni iPhone modellerindeki modem çiplerinin yüzde 70’ini tedarik etmeyi planlıyor.

Qualcomm’un ise geri kalan modem çiplerini üreteceği belirtiliyor. KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, 2018 model iPhone’lardaki modem çiplerini Intel’in üreteceğini ve tek tedarikçinin Intel olacağını belirtiyor. Fast Company’in kaynağı Apple’ın 2018’de Qualcomm çiplerini kullanmaya devam etmeyi planladığını söylüyor.

9to5Mac’in kısa bir süre önce aktardığı haberde 6,1 inçlik iPhone’un satış fiyatı ortaya çıkmıştı. KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, 6,1 inçlik iPhone’un yurt dışında 550 dolardan satışa sunulacağını iddia etmişti. Daha önce ortaya çıkan bilgilerde telefonun 700 dolardan piyasaya sürüleceği iddia edilmişti. 6,1 inçlik modelin hem tek SIM hem de çift SIM kart desteğine sahip olacağını belirten Kuo, bu modelde 3D Touch desteğinin olmayacağını belirtiyor. Daha önceki iddialarda olduğu gibi yeni modelde OLED ekran yerine LCD ekranın tercih edileceği ifade ediliyor.

OLED ekran hangi iPhone’larda yer alacak?

Apple’ın OLED ekran tercihini 5,8 inçlik ve 6,5 inçlik modellerde kullanacağını söylüyor. Üç modelde de yüz tanıma teknolojisi Face ID olacağı belirtiliyor. Çerçevesiz ekranla geleceği konuşulan modellerin yüksek fiyattan satışa sunulması bekleniyor.

İlgili Video

En yeni iPhone’ları gördünüz mü?