reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X Plus

6,5 inçlik iPhone X Plus hakkında son detaylar

6,1 inçlik iPhone 9’un tasarımının ortaya çıkmasının ardından şimdi de iPhone X Plus’ın tasarımı gün ışığına çıktı. 6,5 inçlik ekran boyutuna sahip olacağı iddia edilen telefonun büyük bir ekran sunsa da kompakt bir yapıda olacağı ifade ediliyor.

iPhone X Plus’ın iPhone X’dan daha uzun ve daha geniş olacağı dile getiriliyor. iPhone 8 Plus’la aynı boyutlarda olmasını beklediğimiz telefonun tasarım açısından iPhone X’la benzer olacağı konuşuluyor.

Çentikli tasarımla karşımıza çıkacak telefonda 2.688 x 1.242 piksel çözünürlüklü OLED panelin yer alacağı söyleniyor. iPhone X’da 2.700 mAh kapasiteli pil tercih eden Apple’ın Plus modelinde 3.000 mAh kapasiteli pil kullanacağıı belirtiliyor.

LCD ekranlı telefonun alüminyum malzemenin kullanıldığı iPhone’larda olduğu gibi çeşitli renk seçenekleriyle kullanıcıların beğenisine sunulacağı ifade ediliyor. Daha önceden KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo da yeni iPhone modelleriyle ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Kuo, 2018 yılında üç farklı modelin piyasaya sürüleceğini dile getirmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iPhone’ların satış fiyatları ne olacak?

Face ID teknolojisine sahip 6,1 inçlik modelin 649 veya 749 dolardan satışa sunulması bekleniyor. 5,8 inçlik ikinci nesil iPhone X 999 dolardan, 6,5 inçlik iPhone X Plus ise 1.099 dolardan kullanıcıların beğenisine sunulacak.

VİDEO